Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Finále juniorského maratonu "Běžíme pro Evropu"
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

06/05/2011

 

Jubilejní 15. ročník Juniorského maratonu,  největšího běžeckého závodu studentů v České republice, se blíží k závěru. Zveme Vás na finálový závod, který se uskuteční v rámci tradičního Volkswagen Maratonu Praha 8. května, kde budou mít nejlepší ze studentů možnost startovat v předních řadách po boku elitních závodníků. Hlavní cenou pro vylosované družstvo z finálního kola bude pobyt v Bruselu. Maraton je organizovaný společností Prague International Marathon spol. s.r.o. („PIM“).

  Symbol juniorského maratonu Běžíme pro Evropu

  Letošní závod

  V loňském roce se závodu účastnilo 131 týmů z celé republiky (přes 50 000 závodníků z celého světa), letos je zatím přihlášeno 121 desetičlenných štafet. Novinkou letošního roku Juniorského maratonu je použití elektronické časomíry již v regionálních kolech. Záštitu nad závodem převzal ministr školství, mládeže a tělovýchovy Mgr. Josef Dobeš.

  Sportem k aktivnímu životu

  Podpora aktivního životního stylu je jednou z hlavních myšlenek organizace akcí PIM Běžeckého seriálu a více než kdy předtím je nutné tento způsob života vštěpovat mladým lidem. Juniorský maraton by se tedy nemohl uskutečnit bez obětavosti vyučujících tělesné výchovy.

  Juniorský maraton může být i krůčkem ke skutečnému závodění. Potvrzuje to i čtyřnásobná účastnice Juniorského maratonu, čtyřiadvacetiletá česká reprezentantka v běhu, členka oddílu TJ Sokol České Budějovice, Lucie Sekanová, která dosáhla v prosinci minulého roku desátým místem v kategorii do 23 let nejlepšího umístění české reprezentace na ME v krosu 2010 a před několika dny vybojovala ve stejné disciplíně titul mistryně České republiky mezi ženami.

  Související odkazy

  Poslední aktualizace: 13/05/2011  |Začátek stránky