Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Český vědec Pavel Exner zvolen místopředsedou Evropské rady pro výzkum
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

12/04/2011

 

Vědecká rada Evropské rady pro výzkum (ERV) dnes potvrdila zvolení profesorů Carla-Hendrika Heldina a Pavla Exnera novými místopředsedy ERV. Jejich funkční období potrvá do konce sedmého rámcového programu pro výzkum (do prosince 2013).

Oba místopředsedové jsou zakládajícími členy vědecké rady ERV. Český občan Pavel Exner je vědeckým ředitelem a profesorem Dopplerova ústavu pro matematickou fyziku a aplikovanou matematiku v Praze. Švédský občan Carl-Hendrik Heldin je ředitelem Ludwigova ústavu pro výzkum rakoviny v Uppsale a profesorem na Uppsalské univerzitě.

  Logo Evropské rady pro výzkum

  Do funkce nastupují po profesorce Helze Nowotny, která se v březnu 2010 stala předsedkyní ERV a Dr. Danielu Estèvovi, jehož funkční období místopředsedy skončilo.

  Evropská rada pro výzkum (ERV, též angl. ERC) je součástí sedmého rámcového programu EU pro výzkum (7. RP). Byla zřízena v únoru 2007 Evropskou komisí, aby podporovala hraniční výzkum určovaný výzkumnými pracovníky (tzv. investigator-driven frontier research). Její celkový rozpočet na období 2007-2013 činí 7,5 miliard eur.

  Hlavním úkolem rady je podněcovat vysoce kvalitní vědeckou činnost v Evropě prostřednictvím podpory nejlepších a nejkreativnějších vědců a akademických a technických odborníků, kteří mohou předkládat samostatné návrhy ve všech oblastech výzkumu.

  Evropská rada pro výzkum se skládá z nezávislé vědecké rady a výkonné agentury, která jedná jménem Evropské komise. Vědecká rada ERV určuje strategii a metodiku, zatímco výkonná agentura ERV tuto strategii a metodiku uplatňuje při správě a provádění činnosti ERV v oblasti financování v právním rámci 7. RP.

  Výkonná agentura ERV byla oficiálně založena v prosinci 2007 a samostatný provoz zahájila 15. července 2009.

  Související odkazy

  Poslední aktualizace: 13/09/2011  |Začátek stránky