Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Sledujte přímý přenos: Česká vítězka překladatelské soutěže na slavnostním udílení cen
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

06/04/2011

Studentka gymnázia v Holešově Andrea Zlámalová bude jednou z 27 středoškolaček a středoškoláků ze zemí EU, kteří ve čtvrtek 7. dubna na slavnosti v Bruselu převezmou ceny jako vítězové v soutěži mladých překladatelů Juvenes Translatores. Udílení cen, během něhož má Andrea Zlámalová a čtyři další vítězové promluvit, bude možno sledovat v přímém přenosu na webových stránkách http://ec.europa.eu/translatores v době od 11:30 do 12:30.

  Logo soutěže mladých překladatelů Juvenes Translatores

  Soutěže pořádané Evropskou komisí se loni v listopadu zúčastnilo 3000 sedmnáctiletých středoškoláků z celé Evropy, od irského Kellsu po Marathón v Řecku.

  Každý student měl dvě hodiny na to, aby přeložil jednostránkový text z libovolného jazyka do kteréhokoli z dalších 22 úředních jazyků EU. Překlady hodnotili překladatelé z Generálního ředitelství Evropské komise pro překlady (DGT). Porota vybrala z každé země jeden nejlepší překlad.

  Ceny vítězům předá úřadující generální ředitel DGT Rytis Martikonis v budově Charlemagne. Odměnou pro vítěze je i třídenní pobyt v Bruselu. 

  Související odkazy

  Poslední aktualizace: 07/04/2011  |Začátek stránky