Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Jana Hybášková oficiálně jmenována vedoucí delegace EU v Iráku
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

28/02/2011

Catherine Ashtonová, vysoká představitelka EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku a místopředsedkyně Komise, v pátek oficiálně jmenovala bývalou europoslankyni a diplomatku Janu Hybáškovou novou vedoucí delegace Evropské unie v Iráku. Česká republika má tak první významnou funkci v rodící se diplomatické službě Evropské unie

"Delegace v Iráku hraje klíčovou roli v uvádění politiky a závazků EU v Iráku do života," uvedla v krátkém prohlášení Ashtonová. "Jana je pro tuto práci výbornou volbou," dodala.

    Vlajka Iráku

    Jana Hybášková vystudovala arabistiku na Filozofické fakultě UK v Praze. Svou kariéru započala svou na ministerstvu zahraničních věcí ČR, mimo jiné byla velvyslankyní České republiky v Kuvajtu a Kataru, s odpovědností i pro Irák. Ve volebním období 2004-2009 byla poslankyní Evropského parlamentu, kde byla zvláště aktivní v oblasti zahraniční a bezpečnostní politiky. V letech 2006 až 2007 stála v čele formace SNK-ED, v roce 2008 založila Evropskou demokratickou stranu, které předsedala. Hovoří několika jazyky, včetně arabštiny.

    Související odkazy

    Poslední aktualizace: 09/03/2011  |Začátek stránky