Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Studenti z Rychnova nad Kněžnou vystoupí v Evropském hospodářském a sociálním výboru
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

21/02/2011

 

V pátek 25. února navštíví Roman Haken, český člen Evropského hospodářského a sociálního výboru (poradního orgánu EU), Vyšší odbornou a Střední průmyslovou školu v Rychnově nad Kněžnou. Se studenty této školy bude diskutovat o evropských otázkách a o politice mládeže a pomůže jim připravit se na simulované plenární zasedání EHSV, kterého se spolu se studenty ze všech členských států EU zúčastní ve dnech 5.–7. května. 27 účastnících se škol (jedna za každý členský stát EU) bylo vybráno namátkou z tisíce přihlášek.

Iniciativu nazvanou „Vaše Evropa, váš názor" organizuje EHSV již podruhé.

  Logo iniciativy "Vaše Evropa, váš názor"

  Tři studenti a jeden učitel z Vyšší odborné a Střední průmyslové školy v Rychnově nad Kněžnou se v květnu zúčastní simulovaného plenárního zasedání. Spolu s dalšími 150 studenty ze škol v celé EU vypracují stanovisko k tématu „Mládež v pohybu“, což je nová evropská iniciativa zaměřená na pomoc mladým lidem, aby získali základní znalosti a dovednosti potřebné pro jejich vstup na trh práce.

  V rámci přípravy plenárního zasedání budou studenti moci předkládat pozměňovací návrhy, které se po schválení stanou součástí konečného znění stanoviska.

  Po náročném dvoudenním plenárním zasedání v květnu, které bude zahrnovat nepřetržité diskuse, vyjednávání a hledání konsensu, se studenti zúčastní dnů otevřených dveří EHSV a zapojí se do řady zábavných aktivit, her a kvízů.

  Členové Evropského hospodářského a sociálního výboru (EHSV) nyní navštěvují školy ve 27 členských státech EU, aby odpovídali na dotazy studentů o EU a pomohli jim připravit se na účast na plenárním zasedání. S tímto cílem se Roman Haken, český člen EHSV, který je mimo jiné ředitelem Centra pro komunitní práci pro střední a východní Moravu a Moravskoslezský kraj, setká v pátek 25. února se studenty Vyšší odborné a Střední průmyslové školy v Rychnově nad Kněžnou.

  Podrobnější informace a této akci a také klip z loňského ročníku této akce naleznete zde.

   

  Kontaktní osoba:

  Anna Comi

  anna.comi@eesc.europa.eu

  tel.: +32 2 546 9367

  Poslední aktualizace: 28/02/2011  |Začátek stránky