Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Kariéra v EU - uzávěrka na stáž u Evropské komise je 31. ledna
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

25/01/2011

Do 31. ledna je možné podávat přihlášky na pětiměsíční stáž v Bruselu, Lucemburku, či na zastoupení Evropské komise v jednotlivých členských státech EU.

Díky projektu stáží mají studenti a mladí profesionálové jedinečnou šanci získat zkušenosti s životem a prací v hlavních institucích EU. Cílem je posílit všeobecné povědomí o vnitřním fungování Evropské unie a umožnit zájemcům uplatnit akademické znalostí v praxi. Mladí lidé se ocitnou v multikulturním prostředí a vylepší své jazykové schopnosti. Nabyté zkušenosti mohou později využít při rozvoji kariéry.

  Kariéra v EU - uzávěrka na stáž u Evropské komise je 31. ledna

  Podmínkou účasti je alespoň bakalářský diplom, znalost dvou oficiálních jazyků EU a zároveň dobrá znalost angličtiny, němčiny či francouzštiny. Žadatel v přihlášce dále uvede preferované generální ředitelství podle svého zaměření a vyplní detailní údaje o svém vzdělání, předchozích zkušenostech a jazykových dovednostech.

  Na každý turnus se přihlásí okolo šesti až sedmi tisíc zájemců. Po úspěšném přijetí přihlášky je zájemce zařazen do databáze Blue Book, ze které vybírají jednotlivá generální ředitelství své kandidáty. Nakonec stáž v Evropské komisi získá pokaždé až šest set zájemců.

  Druh práce

  Práce v Evropské komise je často velmi rozmanitá. Obvykle záleží na vybraném generálním ředitelství a oblasti, kterou pokrývá. Stážisté mají často na starost administrativní podporu úřadu, monitoring tisku, zapisování konferencí a vyhodnocování projektů, různé rešerše a analýzu informací. Součástí stáže bývá i několikadenní úvodní konference spojená s řadou přednášek a návštěvou institucí.

  Finanční podmínky

  Přijatí stážisté pobírají měsíční grant ve výši 1 067 EUR a jsou jim proplaceny cestovní výdaje.

  Podmínky pro podání přihlášky

  Stáže v Evropské komisi se uskutečňují zejména v Bruselu či Lucemburku, je ale možné přihlásit se i na zastoupení Evropské komise v jednotlivých členských státech EU. Žadatel v přihlášce uvede preferované generální ředitelství podle svého zaměření a vyplní detailní údaje o svém vzdělání, předchozích zkušenostech a jazykových dovednostech. Podmínkou účasti je alespoň bakalářský diplom, znalost dvou oficiálních jazyků EU a zároveň dobrá znalost angličtiny, němčiny či francouzštiny. Na každý turnus se přihlásí okolo šesti až sedmi tisíc zájemců. Po úspěšném přijetí přihlášky je zájemce zařazen do databáze Blue Book, ze které vybírají jednotlivá generální ředitelství své kandidáty. Nakonec stáž v Evropské komisi získá pokaždé až šest set zájemců.

  Výběrové řízení pro zájemce o stáž v Evropské komisi probíhá do 31. ledna 2011, 12:00 (SEČ)! Stáže potrvají od 1. října 2011 do konce února 2012.

  Související odkazy

  Poslední aktualizace: 01/02/2011  |Začátek stránky