Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Vítězové soutěže Čeština je i můj jazyk jsou z Mělníka a Prahy 5
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

13/01/2011

Heorhi Savitski ze Základní školy Jindřicha Matiegky v Mělníku se stal vítězem literární kategorie soutěže Čeština je i můj jazyk, kterou pořádalo Zastoupení Evropské komise v ČR a Sdružení pro příležitosti mladých migrantů (META). V jazykové kategorii zvítězil tým Základní školy Klausova z Prahy 5, tvořený Mirbek kyzy Aidai, Petrou Spilkovou a Viktórií Šupšakovou.

Soutěže se zúčastnilo přibližně 520 žáků základních a středních škol. V jazykové kategorii bylo přihlášeno 65 „slovníčků pro naši školu“, v literární více než 220 literárních prací.

  Vítězové soutěže Čeština je i můj jazyk

  Slavnostní udílení cen se uskutečnilo 16. prosince na Zastoupení Evropské komise v ČR. Členy odborné poroty byli spisovatelka Petra Hůlová, básnířka a hudebnice Feng-yün Song a překladatel a nakladatel Erik Lukavský. Soutěž se konala pod záštitou ministra školství, mládeže a tělovýchovy Josefa Dobeše.

  V jazykovém kategorii vytvářely skupiny žáků, z nichž alespoň jeden měl odlišný mateřský jazyk, slovníčky pro použití ve své škole. Podtitulem soutěže bylo „co všechno potřebujeme znát, když jsme ve škole noví“.

  Literární kategorie se účastnili jednotlivci. Zasílat mohli jakékoli literární práce (eseje, básně, povídky, divadelní hry atd.) na téma čeština v životě lidí s odlišným mateřským jazykem.

  Seznamy vítězů: literární kategorie pdf - 40 KB [40 KB] a jazyková kategorie pdf - 44 KB [44 KB]

  Další informace o soutěži: podmínky a kritéria, leták a tisková zpráva u příležitosti vyhlášení

  Poslední aktualizace: 14/01/2011  |Začátek stránky