Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Evropský parlament schválil rozpočet EU na rok 2011
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

15/12/2010

 

Evropský parlament dnes na plenárním zasedání ve Štrasburku schválil rozpočet EU na rok 2011. Dohoda, které bylo dosaženo, umožní fungování EU na základě řádného rozpočtu již od 1. ledna 2011.

Schválený rozpočet obsahuje většinu z priorit poslanců Evropského parlamentu, přičemž respektuje celkovou částku stanovenou Radou.

  vlajka EU

  Evropský parlament dnes schválil rozpočet na rok 2011, EU se tak vyhne rozpočtovému provizoriu, které mu hrozilo poprvé od roku 1988.

  Po prvním neúspěšném pokusu o schválení rozpočtu v polovině listopadu 2011, se Evropské komisi podařilo ve velmi rychlém sledu začlenit do nového návrhu rozpočtu z 26. listopadu připomínky Evropského parlamentu i Rady.

  Jedním z hlavních požadavků členských států bylo snížení výdajů EU na 2,9 procenta, což se podařilo splnit. Poslanci přijali návrh Komise: 141,8 miliard eur vyčlenit na závazky a 126,5 miliard eur na platby.

  Parlament, Rada a Komise navíc dospěly k dohodě, která stanoví, že pokud bude Evropská unie potřebovat více prostředků na to, aby splnila své právní povinnosti, budou moci být v průběhu příštího roku přijaty opravné rozpočty.

  Europoslanci se rovněž budou účastnit tvorby finanční perspektivy na roky 2014 až 2020.

  Další informace:

  Tisková zpráva Evropského parlamentu

  Rozpočet 2011

   

  Poslední aktualizace: 04/01/2011  |Začátek stránky