Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Sacharovova cena a lidskoprávní politika EU
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

08/12/2010

šachové figurky

Zastoupení Evropské komise a Informační kancelář Evropského parlamentu v ČR pořádají 8.prosince 2010 panelovou diskuzi na téma "Sacharovova cena a lidskoprávní politika EU." Diskutující se budou především věnovat otázkám, jakou formou EU podporuje lidská práva ve světě, jaký význam má Sacharovova cena v kontextu dalších lidskoprávních nástrojů EU, a jak může napomoci demokratizačním procesům na Kubě.

    Účast přislíbili europoslanci Libor Rouček a Edvard Kožušník, vedoucí španělské redakce Českého rozhlasu Freddy Valverde, a Jan Kamínek z ministerstva zahraničních věcí.  Vystoupí také Karel Kovanda, z generálního ředitelství pro zahraniční vztahy Evropské komise, a Andrey Blinushov z ruské organizace Memorial, jež se stala laureátem Sacharovovy ceny v loňském roce.

    Sacharovovu cenu za svobodu myšlení uděluje Evropský parlament od roku 1988. Je udělována osobnostem, které – nezřídka s nasazením vlastního života – bojují proti netoleranci, fanatismu a útlaku, a které se významným způsobem zasadily o rozvoj lidských práv a svobody projevu. V roce 2010 získal Sacharovovu cenu kubánský disident Guillermo Fariñas.
    Poslední aktualizace: 09/12/2010  |Začátek stránky