Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Seznamte se s finalisty dvou soutěží EU proti chudobě
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

06/12/2010

Celkem 33 finalistů soutěže Mladí reportéři proti chudobě se minulý víkend zúčastnilo Evropských rozvojových dní (ERD) v Bruselu. Jedním z nich byla i Češka Vlaďka Jelínková, které tímto gratulujeme. Na ERD zazpívali své písničky i finalisté soutěže Hudbou proti chudobě. Při příležitosti vyhlášení finalistů Mladých reportérů proti chudobě byl otevřen i nový portál http://platform.youngreporters.net/, kde se můžete seznámit jak s finalisty, tak s jejich příspěvky z ERD.
  Finalistka Mladých reportérů proti chudobě, Vlaďka Jelínková

  Informace o soutěžích:

  Soutěž Mladí reportéři proti chudobě, byla spuštěna 20. září 2010 ve spolupráci s Evropským novinářským centrem (European Journalism centre), jako iniciativa zaměřená na studenty žurnalistiky v členských státech EU mající za cíl zvýšit jejich zájem o otázky rozvojové pomoci. Studenti žurnalistiky, komunikačních studií i politologie mohli zasílat své písemné nebo rozhlasové zprávy o EU a rozvojové pomoci do 7. listopadu. Na základě těchto zpráv a přihlášek bylo vybráno 33 finalistů, kteří se zúčastnili workshopu během Evropských dnů rozvojové pomoci.

  Po posouzení kvality a originality vytvořených mediálních příspěvků budou moci účastníci vyhrát na závěr soutěže cenu v kategoriích: nejlepší písemná reportáž, nejlepší rozhlasová reportáž a nejoriginálnější reportáž, kterou vybere komise složená z novinářů a učitelů žurnalistiky z členských států EU. Hlavní cenou bude novinářská exkurze do jedné z delegací EU v Africe. Vítězové budou vyhlášeni na konci ledna 2011.

  Iniciativa Hudbou proti chudobě byla spuštěna 2. července Evropskou komisí. Mladí Evropané ve věku od 15 do 25 let mohli přispívat písničkami, kterými by vyjadřovali svou podporu boji proti chudobě ve světě. Vítězové, kteří byli vybráni hlasováním na internetovém portálu a porotou hudebních odborníků, dostali příležitost nahrát svou písničku v profesionálním studiu a vystoupili s ní v Bruselu v rámci Evropských rozvojových dní.

   

  Další informace:

  Portál Mladí reportéři proti chudobě: http://platform.youngreporters.net/

  Profil české finalistky, Vlaďky Jelínkové:http://platform.youngreporters.net/reporter/jelinkova

  Hudbou proti chudobě: http://www.ifightpoverty.eu/act/music-contest

  Evropské rozvojové dny: http://www.eudevdays.eu/

  Tiskové prohlášení při příležitosti spuštění soutěže Mladých reportérů proti chudobě:

  http://europa.eu/rapid/pressReleasesAction.do?reference=IP/10/1145&format=HTML&aged=0&language=CS&guiLanguage=en

  Tiskové prohlášení o spuštění soutěže Hudbou proti chudobě:

  http://europa.eu/rapid/pressReleasesAction.do?reference=IP/10/879&format=HTML&aged=0&language=CS&guiLanguage=en
  Poslední aktualizace: 09/12/2010  |Začátek stránky