Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Evropský komisař pro vnitřní trh a služby Michel Barnier na pracovní návštěvě ČR
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

10/11/2010

 Dne 11. listopadu přicestuje do Prahy na jednodenní pracovní návštěvu Michel Barnier, člen Evropské komise odpovědný za oblast vnitřního trhu a služeb.

Cílem cesty je seznámit se s názory klíčových představitelů České republiky na různé aspekty vnitřního trhu a prodiskutovat návrhy Evropské komise v této oblasti.

  Evropský komisař Michel Barnier

  Mezi projednávaná témata budou patřit zejména Akt o jednotném trhu, nařízení o patentu EU a další.

  V průběhu pracovní návštěvy se evropský komisař Michel Barnier zúčastní například jednání s ministrem financí ČR Miroslavem Kalouskem, ministrem průmyslu a obchodu Martinem Kocourkem, předsedou vlády ČR Petrem Nečasem či guvernérem České národní banky Miroslavem Singerem.

  V rámci programu se komisař Barnier setká rovněž se zástupci podnikatelských svazů a vystoupí na semináři věnovaném problematice vnitřního trhu.

  Akt o jednotném trhu, který formou sdělení představila Evropské komise koncem října, si klade za cíl povzbudit hospodářský růst a konkurenceschopnost EU a současně dosáhnout pokroku v sociální oblasti. Dokument obsahuje 50 návrhů, jak zajistit lepší fungování jednotného trhu, které by měly být zavedeny do roku 2012.

  Více informaci o Aktu o jednotném trhu je k dispozici zde.

  Poslední aktualizace: 18/11/2010  |Začátek stránky