Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zahájena iniciativa "Mládež v pohybu"
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

16/09/2010

 

Cílem iniciativy EU je zkvalitnit vzdělávací systém, podpořit studijní mobilitu a vyřešit nezaměstnanost mladých lidí.

Debatovat on-line na téma "Mládež v pohybu" můžete již tento pátek od 15:00 s evropskou komisařkou Androullou Vassiliou.

  Barevný nápis Youth On the Move

  Cílem iniciativy je prosadit studijní a vzdělávací mobilitu mladých lidí a zajistit, aby získali znalosti, dovednosti a zkušenosti, které jim umožní si najít první zaměstnání.

  Mládež v pohybu je jedním z klíčových projektů strategie Evropa 2020, která má zvýšit hospodářský růst a zaměstnanost. V rámci této strategie by do konce tohoto desetiletí měla zaměstnanost dosáhnout 75 %.

  "Pokud mají mladí lidé skutečně využít svého potenciálu, je nutné, abychom snížili počty studentů, kteří nedokončí školu, a zvýšili počet vysokoškolských studentů," vysvětluje komisařka Androulla Vassiliou.

  S odpovídající kvalifikací si mladí lidé, kteří vstupují na pracovní trh, daleko snáze najdou dobré zaměstnání. V současnosti si práci hledá pět milionů mladých Evropanů.

  Iniciativa se skládá z 28 bodů, z nichž lze jmenovat např. podporu neformálního učení, podnikání nebo zlepšení informovanosti o příležitostech ke studiu v zahraničí. Prostřednictvím podpory řady evropských univerzit světové úrovně by se rovněž měla zvýšit atraktivita studia v Evropě.

  Pro mladé lidi rozjíždějící své podnikatelské aktivity jsou připraveny možnosti mikrofinancování.

  Další součástí iniciativy by měl být systém záruk pro mladé lidi. K jeho přijetí vyzývá členské státy Evropská unie. Spočíval by v tom, že mladý člověk by měl do šesti měsíců po dokončení školy zaručeno zaměstnání, další vzdělávání nebo praxi.

  Na stránkách iniciativy "Mládež v pohybu" budou k dispozici podrobné informace o dalších otázkách, jako je studium a hledání práce v zahraničí a evropský pas osobních dovedností.

  Iniciativou se bude zaobírat i diskuse online, jež se účastní také komisařka Androulla Vassiliou. Diskuse začne v pátek 17. září v 15.00 středoevropského času. Dotazy lze zaslat předem v kterémkoli úředním jazyce EU na adresu EAC-YOM@ec.europa.eu.

   

  Další informace:

  Diskuse online s komisařkou Androullou Vassiliou

  GŘ pro vzdělávání a kulturu

  Evropský portál pro mládež  

  EURES - evropský portál procovní mobility

   

  Poslední aktualizace: 31/10/2010  |Začátek stránky