Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Jan Michal novým vedoucím Zastoupení Evropské komise v České republice
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

01/09/2010

 

 

Novým vedoucím Zastoupení Evropské komise v ČR se dnes stal pan Jan Michal.

O jmenování do funkce rozhodla Evropská komise letos v červenci.

  fotka vedoucího Zastoupení Evropské komise v ČR Jana Michala

  Jan Michal tak vystřídal ve funkci Irenu Moozovou, která úřad vedla od listopadu 2006 do května 2010 a nyní působí ve funkci vedoucí odboru geografické koordinace a politického zpravodajství na Generálním ředitelství Evropské komise pro komunikaci v Bruselu.

  Jan Michal pracuje v Evropské komisi od srpna 2009. Na předchozím působišti zastával funkci poradce ředitele pro vztahy s Radou v Generálním sekretariátu EK, kde se podílel zejména na přípravě jednáni Rady EU a Výboru stálých zástupců vlád členských států a vedl agendu akcí G8/G20.

  Do července 2009 pracoval na Ministerstvu zahraničních věcí ČR, naposledy jako ředitel odboru OSN a jako zástupce stálého představitele ČR v NATO a ZEU. Dříve působil též jako diplomat v Nizozemsku a při OSN v New Yorku. Vystudoval mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních věd UK (1996) a ekonomii na Vysoké škole ekonomické v Praze (1992).

  Jan Michal má široké vzdělání v politických a sociálních vědách i v mezinárodním obchodu a ekonomii. Cenné mezinárodní zkušenosti nabyl při studijních pobytech ve Spojených státech a Belgii.

   

  Úloha zastoupení Evropské komise

  Komise má svá zastoupení ve všech členských státech EU. Tato zastoupení reprezentují Komisi v příslušném členském státě, informují média a veřejnost o jejích politikách a podávají Komisi zprávy o významných událostech politického, hospodářského a společenského charakteru v dané zemi.

   

  Poslední aktualizace: 28/01/2013  |Začátek stránky