Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Evropské festivalové turné zamíří i do Kuksu
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

18/08/2010

Léto budiž pochváleno - i proto, že s ním přichází sezóna festivalů. V celé Evropě se koná nekonečná řada kulturních akcí, což přímo vyzývá k tomu se vydat na cesty a objevit neobyčejná místa i výjimečné umělce.

České republika zve ve dnech 26.–29. srpna na festival Theatrum Kuks!

  zlaté masky na obličej představující komedii a tragedii

  V České republice se ve dnech 26.–29. srpna koná festival Theatrum Kuks, specializující se na barokní operu, tanec a commedii dell'arte. Autentické prostředí interiérů i exteriérů tohoto jedinečného východočeského barokního areálu nabídne množství představení a koncertů, ale i mistrovské kursy, výstavy a přednášky nebo instruktáž barokních karetních her.

   

   

  Další zajímavou kulturní akci nabídne Německo, respektive region Porúří - druhé evropské hlavní město kultury. Tam se nachází řeka Emscher, dlouho známá jako nejznečištěnější tok v celém Německu. A dnes? Přijeďte se podívat, jak se po dokončení největšího revitalizačního projektu svého druhu změnila... Až do září si na ostrově řeky Emscher můžete prohlédnout výstavu o její proměně, kterou doprovázejí sochy, instalace a neobvyklé umělecké projekty 40 tvůrců.

  Evropská komise financuje v rámci programů Culture a MEDIA řadu letních kulturní akcí. Představení, koncerty a výstavy díky tomu shlédne více diváků, podporuje se mezikulturní dialog a v neposlední řadě také celoevropská mobilita pracovníků působících v tomto odvětví.

  Uvedené kulturní akce tvoří pouhý zlomek toho, co se na kulturním poli letos v létě v Evropě děje. Stačí si jen vybrat a vyrazit!

   

  Další informace:

  Politika EU v oblasti kultury

  European Festivals Association - najděte si festival ve vašem okolí

  Festival Theatrum Kuks

  Poslední aktualizace: 31/10/2010  |Začátek stránky