Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Jazyky otevírají dveře! Evropský den jazyků je opět tady
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

08/09/2010

Jazyky otevírají dveře. To je heslo, které obrazně vystihuje význam jazykových znalostí, ale 24. září 2010 také doslova otevře dveře Zastoupení Evropské komise v ČR pro žáky, studenty, učitele a nejširší veřejnost.

Zastoupení a místní kancelář ředitelství Evropské komise pro překlady totiž oslaví Evropský den jazyků vlastním programem a také spolu s kulturními instituty zemí EU, a to společným kvízem on-line a soutěží.

  da barevné obličeje vzájemně propojené mezi sebou

  Kvízu a soutěže, jejímž tématem jsou slova přejatá do češtiny z jiných jazyků nebo slova přejatá z češtiny do jiných jazyků, se můžete zúčastnit na internetových stránkách www.evropsky-den-jazyku.cz.

  Dveře Zastoupení Evropské komise v ČR se 24. září 2010 otevřou pro všechny ty, které zajímají jazyky, již v 9:00, kdy začíná prezentace „Mnohojazyčnost v EU nejen očima překladatele Evropské komise“. V 9:45 bude vyhlášena jazyková a literární soutěž „Čeština je i můj jazyk“, kterou zastoupení pořádá společně s META o.s. – Sdružením pro příležitosti mladých migrantů. Mezi 10:30 a 11:30 se uskuteční kvízy o drobné ceny s názvem Poznejte evropské jazyky a Evropu! A doba mezi 11:45 a 12:15 je vyhrazena pro přehlídku krátkých videosnímků, které v roce 2009 zvítězily v evropské soutěži Languages through Lenses.

  Odpoledne od 13:30 do 15:30 si zájemci o jazyky mohou přijít popovídat v evropských jazycích do kavárny Krásný ztráty na akci nazvanou Language Café, kterou pořádají společně kulturní instituty evropských zemí a Zastoupení Evropské komise v ČR.

  Evropský den jazyků, který připadá na 26. září, vyhlásila Rady Evropy v roce 2001, a to v závěru Evropského roku jazyků, který pořádala společně s Evropskou unií. Od té doby je to každoročně příležitost k oslavě jazykové rozmanitosti a k podpoře jazykového studia.

  Informace o akcích pořádaných v evropských zemích místními kancelářemi ředitelství Evropské komise pro překlady naleznete zde .

  Akce informačních středisek sítě Europe Direct v ČR: Most, Pardubice, Brno, České Budějovice a Nový Jičín.

  Leták soutěže Čeština je i můj jazyk pdf - 3 MB [3 MB] .

   

  Další informace:

  Evropský den jazyků v Praze 2010

  Stránky Rady Evropy věnované Evropskému dnu jazyků

  Stránky Evropské komise věnované Evropskému dnu jazyků

  Stránky Evropské komise věnované mnohojazyčnosti

  Stránky Generálního ředitelství Evropské komise pro překlady

  Poslední aktualizace: 31/10/2010  |Začátek stránky