Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Nové internetové stránky „Dědictví v Evropě" ve 23 jazycích
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

29/06/2010

Nové vícejazyčné internetové stránky obsahují odpovědi na hlavní otázky související s dědictvím v rámci členských států EU.

Občané na nich mohou například zjistit, jaký orgán by byl příslušný v jejich případě a právo kterého státu by použil, zda je možné zvolit si použitelné právo a kdo by byli dědici.

Pro právníky budou k dispozici rovněž podrobné studie o dědickém právu v angličtině, francouzštině a němčině.

  Mapa Evropy

  Volný pohyb je základním právem občanů Evropské unie. Přibližně 9 milionů Evropanů tohoto práva využívá tím, že žije mimo svou vlast. Každý rok má v Evropské unii mezinárodní povahu zhruba 450 000 případů dědictví v souhrnné hodnotě přes 120 miliard EUR.

  Jakožto majitelé domů a bankovních účtů se rodiny dostávají do styku s různými pravidly o příslušných orgánech a použitelném právu ve 27 členských státech EU.

  Co se například stane, když zemře český občan, který měl byt v Rakousku? Uplatní se na jeho majetek rakouské, nebo české zákony o dědictví? Pro zvýšení informovanosti občanů o těchto zákonech dnes Rada notářů Evropské unie za podpory Evropské komise zprovoznila internetové stránky www.successions-europe.eu, které fungují ve 22 jazycích EU a v chorvatštině.

  Pro občany, kteří využívají svého práva žít v jiném členském státě, není lehké zjistit, právem kterého státu se řídí dědické záležitosti.Tyto internetové stránky umožní, aby občané byli lépe informováni a přijímali rozhodnutí se znalostí věci," uvedla místopředsedkyně Komise Viviane Redingová, komisařka pro spravedlnost, základní práva a občanství.

   

  Další informace:

  www.successions-europe.eu

  Akční plán na období 2010 až 2014

  Rubrika aktualit na stránkách pro spravedlnost a vnitřní věci:

  Internetová stránka Viviane Redingové, místopředsedkyně a členky Komise odpovědné za spravedlnost, základní práva a občanství

   

   

  Poslední aktualizace: 31/10/2010  |Začátek stránky