Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Pravé nebo padělek? V soutěži EU na téma padělatelství a pirátství získává druhé místo gymnázium Nymburk
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

24/06/2010

V soutěži EU týkající se problematiky pirátství a padělaného zboží (hraček, oblečení, CD atd.) získali druhé místo v kategorii nejlepší video studenti Gymnázia Nymburk. Nejvyšíí ocenění dále získali studenti z Řecka, Maďarska, Španělska a Polska.

Soutěže se zúčastnily stovky dětí ve věku 10-15 let. Na dané téma vymýšlely loga, navrhovaly plakáty, natáčely krátké filmy nebo vytvářely hry.

  Příklady padělaných výrobků © EU

  V první kategorii zvítězila střední škola z řeckého města Triandria. Její žáci navrhli logo, které se stane oficiálním logem Evropského střediska pro sledování padělání a pirátství.

  V druhé kategorii (nejlepší video) byli nejúspěšnější žáci ze základní a umělecké školy Mihálye Vörösmartyho v Maďarsku. Na slavnostní ceremoniál do Bruselu však byla pozvána i česká škola: Druhou cenu v této kategorii získalo nymburské gymnázium.

  Padělání a pirátství je stále vážnější problém. Padělané a pirátské výrobky nejenže ohrožují ekonomiku, ale mohou být i nebezpečné pro spotřebitele. V posledních letech se např. objevily případy padělků léčiv, které obsahovaly škodlivé látky, nebo mobilních telefonů, které explodovaly.

  V roce 2008 zadržely celní orgány států EU 178 milionů kusů padělaného zboží, o 50 % více než v předchozím roce. Asi polovina tohoto zboží pocházela z Číny.

  Nejčastěji se jednalo o CD a DVD, a dále o cigarety a oblečení.

   

  Více informací:

  Vítězná videonáhravka základní a umělecké školy Mihálye Vörösmartyho

  Další informace o soutěži "Pravé padělky"

   

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky