Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Evropská rada pro výzkum slaví tisícovku inovativních nápadů
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

24/06/2010

 

Pouhé tři roky po svém zřízení dospěla Evropská rada pro výzkum (ERV) k novému milníku. Podpoří již tisícího špičkového výzkumného pracovníka v inovativním základním výzkumu v Evropě.

U příležitosti podpisu tisícího grantu ERV, který byl udělen imunologovi a pediatrovi Prof. Dr. Eriku von Mutiusovi z Dětské nemocnice Dr. von Haunera u Univerzity Ludwiga Maximiliana v Mnichově, se pořádá oslava.

  Evropská rada pro výzkum slaví tisícovku inovativních nápadů

  Slavnost se uskuteční ve čtvrtek 24. června 2010 na Univerzitě Ludwiga Maximiliana v Mnichově v Německu za přítomnosti tisícího příjemce grantu ERV i významných představitelů vědecké obce.

  Jako řečníci vystoupí:

  Máire Geoghegan-Quinnová, komisařka EU pro výzkum, inovace a vědu, Herbert Reul, předseda Výboru Evropského parlamentu pro průmysl, výzkum a energetiku

  Prof. Dr. Helga Nowotny, prezidentka ERVt

  Prof. Dr. Annette Schavanová, německá spolková ministryně pro výzkum

   

  Další informace o slavnosti:

  http://erc.europa.eu/index.cfm?fuseaction=page.display&topicID=503

  Kontakt:

  ERC-1000grantee@ec.europa.eu

  Evropská rada pro výzkum

  Evropská rada pro výzkum (ERV) je nejnovější, průkopnická součást sedmého rámcového programu EU pro výzkum. Má rozpočet 7,5 miliardy eur (na roky 2007 až 2013). Podporuje a podněcuje nejlepší a nejtvořivější vědce, učence a průkopníky s jakýmkoli státním občanstvím a v jakékoli výzkumné oblasti, aby pracovali v evropských hostitelských institucích. „Úvodní granty ERV“ jsou zaměřeny na nové přední představitele výzkumu na počátku své profesní dráhy, zatímco „pokročilé granty ERV“ podporují starší badatele.

  K projektům, které v minulosti obdržely finanční prostředky od ERV, patří vysoce inovativní projekt vývoje mikroskopických chemických robotů Františka Štěpánka, výzkumného pracovníka z České republiky, který se na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze specializuje na částicovou technologii. Cílem projektu je navrhnout a vyrábět mikroskopické chemické roboty; takové roboty v současnosti neexistují a jejich vývoj bude unikátní a velmi náročný. Předpokládá se mnohostranné využití, jako je řízené vylučování aktivních složek v lidském těle (například léčiv) nebo řízené zpracování látek rozptýlených v prostředí (například neutralizace uniklých jedů v obtížně přístupném prostředí).

  Přihlášky

  Příští příležitost pro špičkové výzkumné pracovníky požádat o grant ERV se naskytne letos v létě

  Další informace o ERV:

  http://erc.europa.eu

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky