Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Výherci soutěže „Nakresli mi právo" navštívili Brusel
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

23/06/2010

Vítězné kolektivy výtvarné soutěže "Nakresli mi právo" pořádané generálním ředitelstvím Evropské komise pro spravedlnost, svobodu a bezpečnost při příležitosti 20. výročí úmluvy OSN o právech dítěte navštívily Brusel.

Žáci ze ZŠ Edvarda Beneše v Opavě a ZŠ v Plzni se zde setkali se zástupci evropských institucí a prohlédli si nejvýznamnější turistické zajímavosti Bruselu.

  Vlajka EU

  Více o samotném výletě již přímo od jeho účastníků:

   

  Vítězky výtvarné soutěže ze ZŠ E. Beneše v Bruselu

  Na jaře tohoto roku se zúčastnila skupinka pěti dívek ze ZŠ E. Beneše evropské soutěže „Nakresli mi právo“, pořádané Generálním ředitelstvím Evropské komise pro spravedlnost, svobodu a bezpečnost. V národním kole zvítězily a s 1. místem získaly také třídenní letecký výlet do Bruselu. Prohlídky historických částí města střídaly přednášky v různých institucích EU. V Evropském parlamentu se mladé výtvarnice setkaly s europoslancem Janem Březinou. „Největším zážitkem pro všechny byla návštěva Evropského parlamentu, kde jsme se na chvíli mohly zúčastnit zasedání,“ vzpomíná členka vítězného týmu Natálie Stratilová.

                                                                                                                                 Žáci ZŠ E. Beneše, Opava

   

  28. ZŠ, Plzeň Rodinná ulice

  Odměnou za 1. místo v ústředním kole celoevropské výtvarné soutěže Namaluj mi právo byl pro nás třídenní letecký zájezd do Bruselu. Společně s dětmi z Opavy, které zvítězily v druhé kategorii, jsme měli možnost navštívit instituce Evropské unie a prohlédnout si historické centrum Bruselu. V Evropském parlamentu jsme se setkali s europoslancem panem Březinou. Zajímala nás hlavně náplň jeho práce a zda mu zbývá čas na osobní volno. Zajímavé to bylo i v Evropské radě a Evropském parlamentu. Dozvěděli jsme se, co se v jednotlivých institucích řeší a jaké postavení v nich má naše republika.

  Nejvíce se nám líbilo centrum Bruselu, kde jsme také společně povečeřeli a potom si prohlédli večerní osvětlený Brusel. A protože jsme si nemohli nechat ujít ani Atomium, vůbec nám nevadilo ranní vstávání.

  K nejhezčím zážitkům patřil také let, který do Bruselu trvá 90 minut a byl pro nás premiérou. Naši spolužáci ve škole byli zvědaví, jak se nám v Bruselu líbilo, a tak jsme uspořádali besedu, na které jsme jim vše povyprávěli a ukázali nejhezčí fotografie.

  Poděkování od nás patří všem, kteří se na naší akci podíleli.

                                                                                                                                  Žáci 28. ZŠ, Rodinná 39, Plzeň

   

  Další informace:

  Soutěž "Nakresli mi právo"

                                                                                                                                                   

      

                                               

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky