Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zelený týden 2010
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

02/06/2010

V Bruselu byla v rámci zeleného týdne 2010 zahájena největší evropská výroční konference o životním prostředí.

Více než 3 000 účastníků se bude zabývat současným stavem biologické rozmanitosti a přírody a během 30 zasedání nabídne možná řešení současné situace, kdy se rozmanitost ztrácí znepokojující mírou.

  zelený nápis green week

  Dne 1. června zahájil evropský komisař pro životní prostředí Janez Potočnik čtyřdenní konferenci Evropské komise na téma enviromentální politiky, jež je hlavní součástí zeleného týdne  2010.

  V letošním ročníku, který je navíc vyhlášen mezinárodním rokem biologické rozmanitosti, se bude pozornost soustředit na nesmírnou rozmanitost druhů a ekosystémů, jež dohromady vytvářejí pozoruhodnou síť života na naší planetě.

  Evropský komisař pro životní prostředí Janez Potočnik při oficiálním zahájení konference prohlásil: „Svět si potřebuje uvědomit, jak významná je ve skutečnosti ztráta biologické rozmanitosti. Doufám, že zelený týden 2010 k tomu přispěje. Tato konference je ideálním fórem pro klíčové hráče v oblasti životního prostředí, kteří se zde setkají, aby vyslali zprávu o potřebě radikální změny v našem přístupu ke krizi, které biologická rozmanitost čelí.“

  Zelený týden, jehož destátý ročník právě probíhá, je největší evropskou konferencí zabývající se problematikou životního prostředí

  Více než 30 zasedání a zvláštních akcí

  Zelený týden2010 se bude věnovat otázkám současného stavu biologické rozmanitosti, politik EU v oblasti biologické rozmanitosti a přírody na období po roce 2010, fungování projektu Natura 2000 a vzrůstajícího tlaku na ekosystémy.

  Další informace:

  Tisková zpráva

  Zelený týden 2010

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky