Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Ke Světovému dni bez tabáku představila Komise výsledky Eurobarometru
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

31/05/2010

 

Dne 27. května 2010 byl zveřejněn speciální Eurobarometr na téma tabák.

Výzkum veřejného mínění, speciální Eurobarometr 332, nabízí přehled názorů občanů Evropské unie na téma postoje Evropanů ve vztahu k tabákovým výrobkům a porovnává je s výsledky v jednotlivých členských státech.

  barevné sloupce představující postavičky v grafu a nápis aurobarometr

  V souvislosti se Světovým dnem bez tabáku 2010 (pondělí 31. května) představila Evropská komise výsledky průzkumu speciálního Eurobarometru, které ukazují, že velká většina občanů EU podporuje přísnější opatření proti kouření.

  Například tři ze čtyř Evropanů podporují zdravotní varování na baleních tabákových výrobků ve formě obrázků (v ČR 75 % obyvatel) či restaurace, kde je zakázáno kouřit.

  Průzkum však také ukazuje, že téměř jeden ze tří Evropanů (29 %, v ČR 26 %) stále kouří i přesto, že tabák kuřáky zabíjí.

  Dle průzkumu se v loňském roce pokusilo přestat kouřit 28 % evropských kuřáků. Vzhledem k průměru EU se Češi drží na spodních příčkách, skoncovat s kouřením se snažilo pouze 22 %. Ti jejichž pokus se nezdařil se z 95 % vrátili ke kouření již do osmi týdnů.

  Komise plánuje zanedlouho zahájit otevřenou konzultaci s cílem revidovat směrnici o tabákových výrobcích z roku 2001 a zvýšit své úsilí v boji proti kouření v celé EU.

  Kampaň „HELP“: nové televizní spoty

  Komise podpořila výrobu a šíření dvou nových televizních spotů, které jsou od 31. května 2010 vysílány v celé Evropě na více než 130 kanálech.

   

  Další informace:

  Úplné znění speciálního Eurobarometru

  Přehled základních informací pro Českou republiku

  Tisková zpráva

  www.help-eu.com

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky