Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Soutěž: Kreativně proti chudobě
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

27/05/2010

Regionální informační centrum OSN v Bruselu ve spolupráci s Informačním centrem OSN v Praze vyhlašují evropskou soutěž v tvorbě tiskových inzerátů na téma: Můžeme skoncovat s chudobou ve světě! Soutěž je otevřena všem občanům evropských zemí.

Pro vítěze je připravena cena ve výši pět tisíc Eur, kterou poskytne španělské předsednictví EU!

Uzávěrka soutěže je 30. června 2010!

  Nápis We can and poverty 2015

  „Kreativně proti chudobě“ je název soutěže v tvorbě reklamních inzerátů, kterou vyhlásilo Regionální informační centrum OSN v Bruselu ve spolupráci s informačními centry OSN v Evropě a Rozvojovým programem OSN (UNDP). Celopevropský projekt je namířen na podporu Rozvojových cílů tisíciletí (MDGs). V ČR je partnerem Informační centrum OSN v Praze.

  V roce 2000 se vedoucí představitelé států v OSN zavázali snížit do roku 2015 na polovinu počet extrémně chudých lidí. Do splnění cíle zbývá pouhých pět let. Světoví státníci se v září sejdou v New Yorku znovu. Využijte svou kreativitu a připomeňte jim, co před deseti lety slíbili!

  Vytvořte tiskový inzerát upozorňující na naléhavost cíle skoncovat s chudobou podle své vlastní představy. Jedinou podmínkou je použití loga “ We Can End Poverty 2015 ”.

  Cena pro vítěze: 5 000 Eur (poskytlo španělské předsednictví EU)

  Pro vítěze je připravena cena ve výši pět tisíc Eur, kterou poskytne španělské předsednictví EU. Cena bude předána na začátku září v Madridu, krátce před newyorským summitem OSN. „Všichni v Evropě bychom měli rozumět tomu, že splnění cílů tisíciletí je v zájmu nás všech. Tato soutěž je výborný způsob jak Evropany vyburcovat,“ říká Soraya Rodriguez Ramosová, španělská státní tajemnice pro mezinárodní spolupráci.

  Podrobné informace o podmínkách soutěže a kontaktní informace pro zasílání soutěžích prací ZDE nebo na internetových stránkách www.WeCanEndPoverty.eu.

  Soutěž bude probíhat od 1. května do 30. června 2010, kdy bude uzávěrka příjmu soutěžních prací. O vítězi rozhodne veřejné hlasování na stránkách www.WeCanEndPoverty.eu . Hlasování bude ukončeno 30. června 2010 o půlnoci.


  Další informace:

  Webové stránky - OSN Praha

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky