Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Manažer z ČR vybrán do prestižního programu obchodního školení EU a Číny
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

17/05/2010

 

Měsíc před zahájením posledního kola výměnného programu školení manažerů (METP) bylo z 22 členských zemí EU vybráno 56 manažerů, ze kterých se brzy stanou odborníci na obchodování s Čínou.

Páté kolo desetiměsíčního programu, který je tvořen intenzivním jazykovým kurzem a praxí v Číně, přilákalo mnohem víc uchazečů než minulé ročníky.

  podávající se ruce před čínskou vlajkou a vlajkou EU

  V náročném výběrovém řízení si místo v programu zajistil také jeden manažer z České republiky. Igor Jarka se vypraví do Číny už v květnu a velmi se těší: „Pracuji jako manažer nákupu v oblasti potravin a nápojů. Mám velkou radost z toho, že čínsko-evropská komise přijala můj podnikatelský záměr na vybudování závodu na zpracování rajčat v Číně. METP dává člověku příležitost naučit se čínsky a získat bezprostřední znalosti o podnikání v Číně.“

  Program, který je plně dotovaný EU, umožňuje podnikům z Evropské unie, a to především podnikům malým a středním, které zpravidla nemají dostatek vlastních zdrojů na budování obchodních vztahů s Čínou, nechat vyškolit zaměstnance jako odborníky na čínský trh.

  V ideálním případě využijí vyškolení experti nově nabytých dovedností a kontaktů k zahájení obchodování s Čínou. „Velice vítám tento program, protože zvýrazňuje jeden významný aspekt čínsko-evropských vztahů: vzájemnou důvěru. Budování této vzájemné důvěry je klíčových faktorem dalšího rozvoje hlubokých a trvalých obchodních vztahů s Čínou,“ uvedla vysoká představitelka EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Catherine Ashtonová během setkání s účastníky posledního METP v Pekingu.

  Poslední ročník, METP 5, začne pro čínské i evropské manažery 17. května v Pekingu. Stefan Hell, vedoucí týmu METP, vyzdvihnul jedinečnost programu: „Protože se METP neomezuje na určitá odvětví či odbornosti, svádí dohromady účastníky z různých prostředí, kteří si tak mohou vyměňovat své zkušenosti a poznatky. METP tak nabízí nejen možnost získat rozsáhlé vědomosti o ekonomice, kultuře a podnikatelské etice cizí země, ale současně vytváří platformu pro setkání evropských a čínských manažerů, jejímž prostřednictvím mohou navazovat pevné a dlouhodobé vztahy.“

  Kromě organizace celého pobytu v Číně bude EU financovat veškerá školení a poskytne účastníkům měsíční stipendium 1 000 EUR. Všichni absolventi obdrží diplom podepsaný velvyslancem EU v Číně a prezidentem Čínské komory mezinárodního obchodu.

  Kontakt:
  Podrobné informace o METP najdete na webových stránkách www.metp.net.cn nebo se můžete obrátit na informační telefonickou linku +49 69 15402 638.

   

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky