Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Slavnostní otevření prostorů Evropského domu
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

04/05/2010

 

V Evropském domě, sídle Zastoupení Evropské komise v České republice a Informační kanceláře Evropského parlamentu, byly v pátek 30. dubna slavnostně otevřeny nové prostory pro veřejnost.

Za účasti člena Evropské komise Štefana Füleho, místopředsedy Evropského parlamentu Libora Roučka, vedoucí Odboru informování o evropských záležitostech Úřadu vlády Gabriely Švecové, vedoucí Zastoupení EK Ireny Moozové a vedoucího Informační kanceláře EP Jiřího Kubíčka byly zpřístupněny výstavní prostory, knihovna se studovnou a víceúčelový konferenční sál.

  Slavnostní otevření prostorů Evropského domu

  Co Vám můžeme nabídnout?

  Evropský dům je pojítkem mezi evropskými institucemi a českou veřejností. Především je tak prostorem pro Vás. Dozvíte se zde nejen o Evropské unii, jejích politikách, institucích, ale prostřednictvím pravidelných aktivit máte možnost se obeznámit jak s praktickými dopady jejího fungování na každého z nás, tak s kulturními specifiky jednotlivých členských zemí, národů a komunit.

  Prostor v přízemí budovy Evropského domu čítá informační, výstavní a konferenční místnost. Pohodlí a klid pro studium nabídne rozsáhlá knihovna a studovna s potřebným počítačovým vybavením, jejichž otevření v zadním traktu Evropského domu připravujeme v letních měsících.

  Cílem Evropského domu je nabídnout místo k setkávání lidí. Umožnit jim nejen klidné místo ke studiu materiálů, ale i prostor pro vzdělávání, debaty a kulturní aktivity.

  Pravidelné akce v Evropském domě

  Praktické semináře

  Chcete se dozvědět, jak Váš život ovlivňuje členství České republiky v Evropské unii? V Evropském domě pro Vás každou druhou středu od 17 hodin máme připraven praktický seminář o dopadech našeho členství v Evropské unii. Odborníci na vybrané evropské problematiky společně s novináři, zástupci firem či neziskových organizací Vás provedou nejen fungováním evropských institucí, ale také představí vybrané evropské politiky a jejich dopad na české občany.

  Kulaté stoly

  Zajímá Vás erudovaný pohled odborníků na klima, ekonomiku v Evropě nebo program Galileo? Přijďte si vyslechnout diskusi u kulatého stolu a zeptat se těch nejpovolanějších. Záměrem projektu kulatých stolů je nejen přispět k celkovému zvýšení informovanosti občanů, ale i obecná podpora celospolečenské debaty o evropských otázkách, a to skrze sérii minimálně dvanácti debatních setkání s předními odborníky na daná témata.

  Kino Evropský dům

  Nemáte rádi kolu a štvou Vás chroupači popcornu ve velkých sálech? Každou druhou středu od sedmi večer pro Vás máme nachystanou filmovou lahůdku z evropské produkce ! Nejnovější evropské filmy mimo hlavní proud a napříč všemi žánry. Jedná se tedy tak trochu o "superfestival" s permanentně se proměňující dramaturgií, v jehož rámci dostávají prostor nejrůznějších žánry, formáty, témata a filmařské přístupy. Každý večer nabízí dobrodružnou expedici nejen po současné evropské filmové tvorbě, ale také po pestré škále nejrůznějších festivalů a kulturních institucí, která by mohla být, doufejme, snad i trochu inspirativní pro tuzemskou nabídku.

  Kontakt

  Evropský dům sídlí v Jungmannově ulici 24, Praha 1. V přízemí Evropského domu jsou Vám v pracovních dnech od 10 do 18 hodin k dispozici kvalifikovaní pracovníci, kteří Vám poradí s Vašimi otázkami a poskytnou potřebné materiály. 

  Více informací

  Informační leták

   

  
      
     jpeg - 59 KB [59 KB]

   

   

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky