Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Den Evropy: hudební festivaly v Praze i Brně!
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

04/05/2010

V neděli 9. května proběhne na Staroměstském náměstí v Praze a na náměstí Svobody v Brně mezinárodní hudební open air festival k oslavám Dne Evropy.

Oslava je připomínkou 9. května 1950, kdy Robert Schuman, tehdejší francouzský ministr zahraničních věcí, přednesl deklaraci, která vedla ke vzniku Evropských společenství.

Den Evropy se slaví v členských státech od roku 1985.

  nápis den evropy s podkresem zpěváka s mikrofonem

  Česká republika si letos připomene šesté výročí od završení svého „návratu do Evropy“ – vstupu do Evropské Unie, a právě na Den Evropy v neděli 9. května pořádá Zastoupení Evropské komise ve dvou největších českých městech, v Praze a Brně, multižánrový festival.

  Tentokrát však není Den Evropy jen připomínkou vzniku Evropské unie a vstupu České republiky do ní, ale měl by seznámit veřejnost i s Evropským rokem boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení – celoevropskou kampaní, jejímž cílem je zvýšit povědomí o tématu chudoby a sociálním vyloučení zejména mezi širokou veřejností.

  Vstup na oslavy Dne Evropy je zdarma.

  DEN EVROPY V PRAZE

  Kdy: 9.5.2010 14:00 - 22:00

  Kde: Staroměstské náměstí, Praha

  Bauchklang, kultovní rakouská beatboxová skupina, vystoupí s českým dívčím vokálovým kvartetem Yellow Sisters. Fúzi funky stylu s moderně rockovými a romskými prvky nabídne kapela Gulo Čar.

  Představí se rovněž hudební soubor The Tap Tap, který v roce 1998 založil a dosud vede Šimon Ornest. V souboru hrají převážně studenti Jedličkova ústavu a škol a také hostující profesionální hudebníci. Na Staroměstském náměstí vystoupí společně s Davidem Kollerem.

  Celkový program naleznete na plakátu Dne Evropy.

  DEN EVROPY V BRNĚ

  Kdy: 9.5.2010 13:00 - 22:00

  Kde: náměstí Svobody, Brno

  Mezi vystupujícími se představí v současnosti jedna z nejvýraznějších evropských worldmusic skupin – maďarská Mitsoura. Na náměstí Svobody vystoupí se svým společným projektem Monika Načeva s Michalem Pavlíčkem a Djem Five, mezinárodní projekt All Stars Rejfjúdží Band, vokální dívčí kvarteto Yellow Sisters a brněnská kapela Květy.

  Celkový program naleznete na plakátu Dne Evropy.

   

  Další informace:

  Tisková zpráva msw8 - 30 KB [30 KB]

  Další akce v regionech - www.europedirect.cz

   

   

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky