Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

17. ročník Dnů evropského filmu zahájen
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

16/04/2010

Přehlídka současné evropské kinematografie 17. DNY EVROPSKÉHO FILMU se letos uskuteční v Praze od 15. - 22. dubna v kinech Světozor a Lucerna, poté se přesune do Brna, kde proběhne v kinosále B. Bakaly od 23. - 29. dubna 2010.

V rámci letošního ročníku bude mimo jiné poprvé uvedena zvláštní sekce "K věci" věnovaná tématu Evropského roku boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení.

  negatif s obrázky

  17. Dny evropského filmu zahájila dne 15. dubna 2010 v pražském kině Světozor komedie uznávaného současného německého scenáristy a režiséra Fatiha Akina Soul Kitchen /2009/, natočená na téma: přátelství, láska a boj o domov. Snímek byl oceněn na loňském prestižním festivalu v Benátkách Zvláštní cenou poroty. Pražskou část Dnů evropského filmu zakončí 22. dubna opět v kině Světozor v české premiéře černá komedie Bezva chlap /2009/ o zdánlivě slušném chlapovi - gangsterovi od známého norského režiséra Hanse Pettera Molanda, uvedená na Berlinale v hlavní soutěži.

  Dále přehlídka zamíří do kinosálu B. Bakaly v Brně  (23. do 29. dubna 2010) a do regionů v rámci Ozvěn Dnů evropského filmu:

  Boskovice 26. - 29. 4., Jablonec nad Nisou 26. - 30. 4., Olomouc 26. - 28. 4., Uherské Hradiště 27. - 28. 4., Veselí nad Moravou 28. 4. - 1. 5. a Plzeň 29. 4. - 2. 5.

  Letošní přehlídka současné evropské kinematografie nabídne celkem 38 filmů.

  Mimo přehlídky dokumentů a sekcí Best ofNárodní liga se letos poprvé představí i sekce K  věci, jež mapuje aktuální společenské dění a je věnována letošnímu tématu Evropské komise – Evropský boj proti chudobě a sociálnímu vyloučení. Výběr filmů byl v rámci této sekce sestaven ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR. Bude jej reprezentovat mimo jiné oceňovaný britský snímek Taková je Anglie! /This is England, 2006, r. Shane Meadows/ sledující počátky skinheadského hnutí v Anglii. Francouzské syrové drama Chamsa /Khamsa, 2008, r. Karim Dridi/ naopak zachycuje jedenáctiletého romského chlapce Marca, který od své adoptivní rodiny uteče do chudinské romské čtvrti v Marseille, kde se snaží skrz krádeže a pochybné kšeftíky nalézt své místo na zemi.

   

  Další informace a program naleznete na webových stránkách www.eurofilmfest.cz.

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky