Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Výtvarná soutěž EU pro školy na téma padělání a pirátství
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

11/03/2010

 

Evropská komise a poslanci Evropského parlamentu společně vyhlašují soutěž, která má za cíl dát mladým lidem napříč Evropou příležitost navrhnout logo pro Evropské středisko pro sledování padělání a pirátství, napsat krátký příběh, vymyslet hru, natočit filmový záznam nebo vytvořit jiné materiály související s tématem padělání a pirátství.

Tyto materiály pak budou použity pro informování o konkrétních dopadech a nebezpečích tohoto jevu. Finalisté soutěže budou přizvání k účasti na slavnostním předání cen, které se bude konat v červnu v Bruselu.

Soutěž je součástí širší informační kampaně Evropské unie ke zvýšení povědomí veřejnosti o hrozbách souvisejících s padělky a pirátským zbožím a o jejich škodlivých dopadech na ekonomiku.

Kampaň bude probíhat v celé Evropské unii za pomoci členů Evropského parlamentu, kteří navštíví nebo zkontaktují školy ve svých volebních obvodech a soutěž představí.  Soutěž je zaměřena na mladé lidi od 10 – 15 let věku. 

  Červené razítko s nápisem copyrighted

  Lhůta pro podání přihlášek

  Lhůta pro podání přihlášek do soutěže je stanovena na 1. května 2010. Každá škola smí do soutěže zaslat maximálně 10 příspěvků.

  Kategorie

  Ceny budou rozděleny mezi tři vítěze v těchto kategoriích:

  1. logo nebo symbol pro Evropské středisko pro sledování padělání a pirátství, které se budou používat na všech příslušných materiálech;
  2. krátké příběhy, hry, filmy nebo jiné vzdělávací materiály.

  Více informací o soutěži

  - čtěte zde

  Více informací v angličtině o Evropském středisku pro sledování padělání a pirátství

  - čtěte zde

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky