Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Projekt Generace ’89 prodloužen
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

02/02/2010

S potěšením oznamujeme, že termín odevzdání přihlášek do projektu Generace ´89 ve formě esejů byl vzhledem ke zkouškovému období na vysokých školách prodloužen do 10. února 2010 ve všech evropských zemích účastnících se projektu.

Projekt Generace ’89 je určen mladým lidem, kteří se narodili v roce 1989. Dění z tohoto revolučního roku přeměnilo podobu Evropy a vedlo k výrazným změnám ve všech sférách lidského života nejen na východní straně pověstné železné opony. Projekt Generace ’89 se snaží zachytit pohled mladých lidí, kteří nemají žádnou zkušenost s životem v rozdělené Evropě. Hlavním cílem je představit názory a postoje mladé generace k současným problémům a výzvám Evropy, porozumět jejich vidění evropské integrace a vnímání roku 1989.   

 

  mladá žena držící rozevřenou knihu

  K účasti na projektu je třeba vyplnit přihlášku, jejíž součástí je esej  v angličtině na téma „Co mohu udělat pro Evropu a co Evropa může udělat pro mě? Jak se vidím jako evropský občan za 5 – 10 let?“o rozsahu 500 až 1500 slov.

  Poroty v každé zemi vyberou několik kandidátů, kteří se zúčastní setkání ve vybraných evropských metropolích. Všichni účastníci si na setkání připraví krátké video o vnímání roku 1989. Během zasedání dojde k vytvoření nástinu závěrečné deklarace generace ’89. Čtyři nejlepší pak budou mít příležitost představit konečnou verzi deklarace předním zástupcům evropských institucí.

   

  Více o projektu naleznete zde a na webových stránkách projektu -  www.generation89.eu

  Zajímavé odkazy:

  Koncepce projektu pdf - 137 KB [137 KB]

  Plakát soutěže pdf - 458 KB [458 KB]

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky