Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Evropská komise organizuje fotosoutěž o euru
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

26/01/2010

Generální ředitelství Evropské komise pro hospodářské a finanční záležitosti uspořádalo soutěž o nejoriginálnější fotografii, která bude zobrazovat osobní pohled na jednotnou měnu euro.

Euro je jednotná měna (v současnosti) v 16 z 27 členských států Evropské unie, které společně tvoří eurozónu. Zavedení eura v roce 1999 představovalo významný krok v evropské integraci. Byl to též jeden z nejvýraznějších úspěchů: euro nyní jako svou měnu používá a jeho výhodám, které se ještě více rozšíří, jakmile ho přijmou i další země EU, se těší zhruba 329 milionů občanů Evropské unie.

  symbol eura

  Podmínky soutěže

  „Co pro nás znamená euro?“ je fotografická soutěž pro obyvatele Evropské unie ve věku od 14 do 18 let, kteří se budou v týmech zabývat tématem eura v Evropské unii. Abyste se mohli zúčastnit, musíte předložit originální fotografii, kterou zhotovil váš tým a která znázorňuje váš pohled na euro. Co pro vás euro znamená? Co se vám na euru líbí? K obrázku musí být přiložen krátký vysvětlující text. Každý zúčastněný tým musí ve formuláři pro podání vysvětlit, proč si zvolil právě tuto fotografii a jakou myšlenku se svou fotografií snaží předat. Zájemci musí vyplnit online formulář a poslat soutěžní fotografii do 31. března 2010.

  Ceny 

  První kolo proběhne na národní úrovni: v každém zúčastněném členském státě EU bude vybrán jeden vítězný tým. Všichni členové týmu dostanou cenu. Sedm nejlepších týmů z 27 národních vítězů bude pozváno do Bruselu, kde na slavnostním předávání cen dostane ceny tým, který zvítězil celkově.

   

  Více informací:

  Stránky soutěže

  Plakát soutěže

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky