Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Evropa v obrazech
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

05/02/2010

 

Audiovizuální služba Evropské komise vyhlásila soutěž o nejlepší klip na téma „Evropa v obrazech“. Klip by měl vyjadřovat osobní pohled na Evropu a prostřednictvím internetu a/nebo mobilních zařízení by měl svým originálním, tvůrčím nebo estetickým přístupem zaujmout mládež a široké publikum.

Evropská komise vyzývá odborníky z oblasti audiovizuální tvorby i jednotlivce, aby na základě kombinace archivního materiálu EU s původním nebo upraveným obrazovým materiálem, který sami vytvoří, vyrobili videoklip, který bude dlouhý maximálně tři minuty a bude představovat originální vizi Evropy.

 

  ruce držící kouli s logem Evropské unie

  Soutěžící by měli umělecky, dokumentárně, s vtipem nebo fantazií zprostředkovat pozitivní vizi Evropy na základě současných nebo historických, osobních nebo veřejných situací ze života v jejich bezprostředním okolí – z rodiny, podniku, komunity, spolku, města, vesnice, místních akcí zaměřených na hudbu, módu, volný čas, hry, jež by mohl představovat originální vizi Evropy.

  Podmínky soutěže

  Tento klip by měl být vhodný k šíření prostřednictvím mobilních zařízení a ke sdílení v sociálních sítích. Také by měl být z minimálně 50 % tvořen archivním materiálem, který lze stáhnout z internetových stránek Evropské komise. Klip musí být odeslán do 15. března 2010.

  Porota sestavená Evropskou komisí nejprve na základě hlasování uživatelů internetu vybere tři finalisty. Tito tři finalisté budou pozváni na konferenci MIPTV 2010 (12.–16. dubna 2010), aby zde představili své tři klipy, jejichž představení uspořádá Evropská komise. Vítěz obdrží cenu 10 000 eur a bude vyhlášen při slavnostním udílení cen Content 360 pořádaném na konferenci MIPTV 2010.

  Kritéria pro výběr

  • originalita klipu, úroveň tvořivosti, umělecký a estetický přístup;

  • univerzálnost obsahu a jeho schopnost oslovit cílovou skupinu v celé Evropě prostřednictvím různých platforem;

  • možnost sdílení klipu a možnost vytváření skupin nebo blogů zaměřených na jeho obsah;

  • technická kvalita konečného produktu.

   

  Další informace naleznete zde.

  Audiovizuální služba Evropské komise

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky