Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

V Bruselu se uskuteční konference o odvětví jazykových služeb v EU
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

26/11/2009

 

Generální ředitelství Evropské komise pro překlady pořádá konferenci, na níž seznámí veřejnost s výsledky průzkumu věnovaného velikosti odvětví jazykových služeb v Evropské unii.

Jednodenní konference zaměřená na studii, kterou si generální ředitelství pro překlady nedávno objednalo, se uskuteční 27. listopadu 2009 na půdě Evropské komise v Bruselu.

  Žena přednášející na konferenci

  Dopolední zasedání bude věnováno prezentaci studie a odpoledne se uskuteční diskuse za kulatým stolem na téma jazyky a ekonomika, po níž bude následovat debata (viz program).

  Studie poskytuje podrobný obraz, pokud jde o různé činnosti v dynamicky se rozvíjejícím odvětví jazykových služeb s inovačním potenciálem. Údaje byly shromážděny a analyzovány podle pododvětví, jako jsou překlady a tlumočení, lokalizace a globalizace, titulkování a dabing, jazykové technologické nástroje a jazyková výuka, jakož i podle členských států.

  Konference bude přenášena přes internet na stránce http://webcast.ec.europa.eu/eutv/portal/index.html, kde bude k dispozici i chat on-line k vyjadřování názorů.

   

  Program naleznete zde msw8 - 62 KB [62 KB] .

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky