Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Soutěž pro mládež: jak rozhoduje Evropský hospodářský a sociální výbor?
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

17/12/2009

 

Evropský hospodářský a sociální výbor poprvé pořádá simulaci svého jednání pro mladé studenty ze středních škol. Soutěž nazvaná „Tvoje Evropa, Tvůj hlas“ si klade za cíl přiblížit fungování a význam této evropské instituce široké veřejnosti.

Mladí lidé ze všech členských zemí Evropské unie mají neopakovatelnou možnost zahrát si na zástupce této významné evropské instituce. Mohou si tak vyzkoušet, jak v praxi probíhá rozhodovací proces na bruselské půdě. Navíc se setkají i se stejně starými lidmi ze všech koutů Evropy a zažijí na vlastní kůži multikulturní prostředí. Naučí se vhodně argumentovat, prosazovat svůj názor, debatovat a nacházet kompromisy. Tato zkušenost pak může mladé studenty motivovat v dalším studiu jazyků či světových reálií.

  skupina mladých lidí

  Soutěž spočívající v simulaci jednání a rozhodování Evropského hospodářského a sociálního výboru je určena výhradně pro studenty středních škol ve věku 16 a 17 let. Setkání vybraných úspěšných studentů by se mělo konat na jaře 2010 v Bruselu.

   

  Podmínky soutěže

  Zájemci musí hovořit anglicky nebo francouzsky a musí splňovat věkový limit. Velkou výhodou je základní podvědomí o fungování a institucích Evropské unie či předchozí zkušenost s mezinárodními výměnnými pobyty. 

   

  Jak se zúčastnit

  Zájemci musí vyplnit online přihlášku v angličtině nebo francouzštině, a to do 15. ledna 2010. Poté představitelé Evropského hospodářského a sociálního výboru vyberou školy z různých členských států. Úspěšné školy pak musí delegovat tři zástupce z řad studentů a jednoho učitele na simulované jednání výboru. Samotná akce se bude konat v dubnu 2010 v Bruselu

   

  Další informace

  Oficiální stránky Evropského hospodářského a sociálního výboru

  Stránky soutěže

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky