Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Komise zahajuje online hlasování o novém logu pro biovýrobky EU
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

10/12/2009

Evropská komise vyzývá všechny evropské občany, aby hlasovali v konečné fázi soutěže na logo pro biovýrobky EU.

Účelem nového loga je posílit ochranu spotřebitele a propagovat ekologické zemědělství. Na rozdíl od současného loga bude vítězné logo povinné pro veškeré balené ekologické produkty, které pocházejí z 27 členských států a splňují normy pro označování.

Hlasovat online pro jedno ze tří finálových log můžete až do 31. ledna.

  Ovoce - hruška, banány, pomeranče, jablko a kiwi

  „Prostřednictvím online hlasování chce Evropská komise zajistit, aby se nové logo líbilo co nejvíce lidem. Toto otevřené výběrové řízení zároveň přispívá k širšímu cíli, a to, aby si lidé uvědomili důležitost odvětví ekologického zemědělství,“ uvedla komisařka pro zemědělství a rozvoj venkova Mariann Fischer Boelová.

  Nové logo musí reprezentovat EU jak uvnitř, tak vně jejích hranic. Mělo by být snadno zapamatovatelné a spojitelné s EU a ekologickým zemědělstvím bez použití jakýchkoli slov nebo písmen.

  Vypsáním soutěže na logo pro biovýrobky EU, která se konala od dubna do června 2009, zapojila Evropská komise do tohoto obtížného úkolu studenty designu a umění z celé Evropy. Své inovativní návrhy předložilo celkem 3 422 budoucích designérů. Po ukončení soutěže vybrala porota složená z mezinárodně uznávaných odborníků tři finálová loga, a tím soutěž posunula do další fáze.

   

  Hlasovat můžete ZDE.

  Další informace o soutěži.

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky