Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Evropská komise vyhlásila další kolo stáží
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

02/12/2009

Od 1. prosince 2009 je možné podávat přihlášky na stáže do Evropské komise. Jako každý rok i letos si mohou tisíce mladých lidí z členských zemí EU zažádat o pětiměsíční stáž nejen v Bruselu.

Díky projektu stáží mají studenti a mladí profesionálové jedinečnou šanci získat zkušenosti s životem a prací v hlavních institucích EU. Cílem je posílit všeobecné povědomí o vnitřním fungování Evropské unie a umožnit zájemcům uplatnit akademické znalostí v praxi. Mladí lidé se ocitnou v multikulturním prostředí a vylepší své jazykové schopnosti. Nabyté zkušenosti mohou později využít při rozvoji kariéry.

  Evropská komise vyhlásila další kolo stáží

  Zájemce má možnost vybrat si z různých institucí EU. Potencionální stážisté mají největší možnosti v případě Evropského parlamentu a Evropské komise. Každý rok se konají dvě výběrová řízení, stáže pak trvají pět měsíců - letní stáž probíhá od března do července a zimní pak od října do února. Uzávěrky žádostí se u jednotlivých institucí liší, proto je třeba pravidelně sledovat webové stránky. V případě zimní stáže u Evropské komise je třeba vyplněné žádosti spolu s vybranými doklady zaslat nejpozději do poloviny února. Obě instituce nabízí placené i neplacené stáže.

  Druh práce

  Práce v evropských institucích je často velmi rozmanitá. Obvykle záleží na vybraném generálním ředitelství a oblasti, kterou pokrývá. Stážisté mají často na starost administrativní podporu úřadu, monitoring tisku, zapisování konferencí a vyhodnocování projektů, různé rešerše a analýzu informací. Součástí stáže bývá i několikadenní úvodní konference spojená s řadou přednášek a návštěvou institucí.

  Finanční podmínky

  Výše finanční odměny se pohybuje okolo tisíce eur měsíčně. 

  Podmínky pro podání přihlášky

  Stáže v Evropské komisi se uskutečňují zejména v Bruselu či Lucemburku, je ale možné přihlásit se i na zastoupení Evropské komise v jednotlivých členských státech EU. Žadatel v přihlášce uvede preferované generální ředitelství podle svého zaměření a vyplní detailní údaje o svém vzdělání, předchozích zkušenostech a jazykových dovednostech. Podmínkou účasti je alespoň bakalářský diplom, znalost dvou oficiálních jazyků EU a zároveň dobrá znalost angličtiny, němčiny či francouzštiny. Na každý turnus se přihlásí okolo šesti až sedmi tisíc zájemců. Po úspěšném přijetí přihlášky je zájemce zařazen do databáze Blue Book, ze které vybírají jednotlivá generální ředitelství své kandidáty. Nakonec stáž v Evropské komisi získá pokaždé až šest set zájemců.

  Výběrové řízení pro zájemce o stáž v Evropské komisi probíhá od 1. prosince 2009 do 15. února 2010. Stáže potrvají od 1. října 2010 do konce února 2011.

    

  Více informací:

  Informace o pracovních příležitostech a stážích v EU

  Stáže v Evropské komisi

  Stáže v Evropském parlamentu 

  Stáže v dalších institucích EU

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky