Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Reakce pana komisaře Vladimíra Špidly na dnešní nominaci pana ministra Štefana Füleho na příštího eurokomisaře českou vládou.
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

10/11/2009

 

Vždy jsem otevřeně zastával názor, že nominace eurokomisaře spadá do pravomoci české vlády. A proto jednoznačně akceptuji její rozhodnutí nominovat do budoucí Evropské komise ministra pro evropské záležitosti Štefana Füleho. Věřím, že jako kariérní diplomat má všechny předpoklady tuto náročnou práci zvládnout.

  Vladimír Špidla

  Bylo pro mne velkou ctí moci posledních pět let pracovat ve prospěch Evropanů jako eurokomisař pro zaměstnanost, sociální věci a rovné příležitosti. Zároveň mohu říci, že jsem to dělal skutečně rád. Měl jsem příležitost předložit návrhy a rozpracovat politiky s přímým dopadem na občany EU, počínaje nepřiklad volným pohybem pracovních sil, přes vysílání zaměstnanců do zahraničí, aktivní politiku zaměstnanosti, antidiskriminační legislativu, až po zlepšení sociálního zabezpečení lidí, kteří pracují v jiné zemi EU. To vše považuji za nesmírně důležité zvláště v podmínkách současné globální krize.

  Svému nástupci přeji v jeho nadcházející práci co nejvíce úspěchů a štěstí v zájmu dalšího posilování procesu evropské integrace, tj. projektu, který zajišťuje stabilitu a prosperitu. Samozřejmě jsem připraven se s ministrem Fülem kdykoliv podělit o své zkušenosti.

   

  Vladimír Špidla

  Komisař pro zaměstnanost a sociální věci

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky