Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Evropská komise vyhlásila stáže pro národní odborníky
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

05/11/2009

Evropská komise otevřela další kolo pro výběr stážistů z řad národních expertů, zaměstnanců veřejné správy a samosprávy ze členských států Evropské unie a vybraných kandidátů ze třetích zemí.

Díky tomuto programu účastníci získají neocenitelnou zkušenost s fungováním a vnitřním chodem Evropské komise.

Výběrová řízení probíhají dvakrát ročně na stáže na období od října do února a od února do září. Zájemci by se měli hlásit na generální řiditelství, která nejlépe odpovídají jejich odbornému zaměření. Zároveň by měli ovládat dva oficiální jazyky EU.

 

  pracovník Evropské unie

  Program nicméně financují vysílající organizace a trvají pět měsíců. Vybraní kandidáti musí mít univerzitní diplom, stálý pracovní poměr ve státní správě a zároveň tříletou zkušenost v oboru. Nutností je také souhlas zaměstnavatele se stáží.

  Úspěšné kandidáty vybere Stálé zastoupení České republiky při Evropské unii. V případě zájmu je nutné kontaktovat paní Zuzanu Markovou na emailové adrese zuzana_markova@mzv.cz, a to do 8. listopadu. Systém pro podávání žádostí pak bude přístupný až do 10. listopadu.

  Vstup do databáze naleznete zde. Je nutné mít přístupové heslo, které je možno získat od zaměstnavatele nebo od paní Z. Markové.

   

  Více informací o strukturálních stážích.

  Další informace naleznete na stránkách Stálého zastoupení České republiky při Evropské unii.   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky