Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Projekt Evropské komise nabízí plně hrazené manažerské školení v Číně
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

02/10/2009

 

Manažeři z 27 členských zemí Evropské unie mají jedinečnou příležitost naučit se obchodní čínštinu a získat v Číně cenné pracovní zkušenosti.

Evropská unie a Čínská lidová republika spolupracují na zvýšení kvalifikace svých obchodních manažerů prostřednictvím programu METP. Mezivládní program vzdělávání a výměny manažerů s názvem "EU-China Managers Exchange and Training Programme" (METP) v délce deseti měsíců nabízí účastníkům jedinečnou příležitost k získání konkrétních zkušeností z podnikatelské sféry dané země.

Program byl letos rozšířen o další v pořadí již páté kolo. Dlouhodobá dohoda o rozšíření obchodních vztahů  mezi EU a Činou byla potvrzena.

  Vlajka EU a vlajka ČLDR si podávají ruku

  Evropská komise a vláda Čínské lidové republiky se dohodly na rozšíření programu EU-China Managers Exchange and Training Programme (METP) o další kolo. Páté kolo METP bude zahájeno v květnu 2010. Žádosti je možné podávat od 21. září 2009 do 7. ledna 2010. Program METP byl zahájen v červnu 2006 jako čtyřletý mezivládní program tvořený čtyřmi koly. Zatím v rámci tohoto programu absolvovalo školení a stáže přibližně 400 manažerů z Číny a Evropské unie.

  „Počet žadatelů z EU i Činy od zahájení METP stabilně vzrůstá. To je jasným důkazem toho, že manažery střední úrovně fascinuje ekonomický potenciál čínského trhu pro evropské podniky. Úspěch programu a stoupající zájem ze strany evropských manažerůo budování trvalých vztahůs Čínou jsou dostatečným důvodem k rozšíření METP o další kolo, které bude zahájeno v roce 2010,“ uvedl Stefan Hell, vedoucí týmu METP v Pekingu.

  Čína je v současnosti jedním z nejdynamičtějších a trvale rostoucích trhů. Malé a střední podniky (SME) však často nemají dostatek prostředků, aby mohly budovat obchodní vztahy s Čínou. Evropská komise proto podporuje SME, nevládní organizace a živnostníky prostřednictvím programu METP, v rámci kterého mohou absolvovat desetiměsíční manažerský kurz v Číně.

  Program, který je plně dotovaný EU, umožňuje podnikům nechat vyškolit zaměstnance na odborníky na čínský trh. V ideálním případě využijí vyškolení experti nově nabytých dovedností a kontaktů k zahájení obchodování s Čínou. V rámci METP absolvují vybraní manažeři sedmiměsíční kurz čínštiny, mezikulturní školení a specializované semináře, a také navštíví čínské podniky, města a instituce státní správy. Dále pak absolvují tříměsíční stáž ve vybraném čínském podniku.

  Dlouhodobým cílem METP je rozšířit vztahy EU s Čínou prostřednictvím výměny a ekonomické spolupráce. Kromě organizace celého pobytu bude EU financovat veškerá školení a poskytne účastníkům měsíční stipendium 1 000 EUR.

  Všichni absolventi obdrží diplom podepsaný velvyslancem EU v Číně.

  Termín pro podání přihlášek:

  7. ledna 2010

  Kontakt:

  Podrobné informace o podání žádosti, instrukce pro stažení dokumentů potřebných k podání žádosti a všeobecné informace o METP najdete na webových stránkách www.metp.net.cn nebo se můžete obrátit na informační telefonickou +49 69 15402 638

   

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky