Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Evropa slaví jazykovou rozmanitost
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

25/09/2009

Evropský den jazyků vzdává hold jazykovému bohatství Unie. I v České republice se tento týden konají akce, jež jsou součástí oslav. Evropský komisař Leonard Orban ve svém videovzkazu k této příležitosti připomíná, že v Evropě je osmdesát evropských jazyků a několik set dalších jazyků, které s sebou přinesly lidé z jiných kontinentů. A všechny tyto jazyky stojí za to oslavovat.

  Evropa slaví jazykovou rozmanitost

  Videoklip komisaře Leonarda Orbana s titulky ve všech úředních jazycích EU (tedy i česky) naleznete na této stránce: http://webcast.ec.europa.eu/subtitle/portal/player/index.html?id=28

  Hlavním posláním Evropského dne jazyků je propagovat zájem o jazyky a jejich studium jak u dospělých, tak u dětí a mládeže. Ať už je vám kolik chce, určitě si z více než 35 akcí pořádaných u příležitosti Evropského dne jazyků v Česku vyberete.

  Jazykovou tématikou se zabývají z různých stran, a to vážnou i lehčí formou – na programu jsou kromě jiného hry a kvízy, prezentace a diskuse o překladu a jazykové výuce.

  Informační středisko Europe Direct České Budějovice a jazykové školy například pořádají soutěž s názvem „Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem?“, v níž účastníci mohou změřit své jazykové znalosti i literární talent. Hledáte-li vhodný jazykový kurz, informace o nich budete moci získat na mezinárodním veletrhu Expolingua, který se koná v listopadu.

  V Bruselu a v Lucemburku, hlavních sídlech Evropské komise, se budou 24. a 25. září za přítomnosti komisaře pro mnohojazyčnost Leonarda Orbana konat konference o výuce jazyků v raném věku.

  Na pátek 25. září je připraven bohatý program pro děti - budou si na nich moci zazpívat, zahrát hry zaměřené na jazyky, poslechnout si zajímavá vyprávění a mnoho dalšího.

  Středním školám z členských států také připomínáme, že se ještě stále mohou přihlásit do letošního ročníku překladatelské soutěže Juvenes Translatores. Přihlášky lze zasílat do 20. října a soutěž samotná proběhne 24. listopadu.

  Akce pořádané v rámci Evropského dne jazyků – vyhledávání podle jednotlivých zemí

  Evropská komise v členských státech EU – kontakty pro organizátory akcí

  Interaktivní hra LinguaGO

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky