Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Přihlaste se do esejistické soutěže k výročí rozšíření EU!
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

24/09/2009

Napište esej k tématu 5. výročí rozšíření Evropské unie a pojeďte s námi do Bruselu!

Uzávěrka soutěže je již 23. října 2009.

  Mapa Evropy před rozšířením EU v roce 2004 namalovaná na kostkách. Kolem obrázku jsou žluté hvězdy.

  Zastoupení Evropské komise v ČR připravilo k pátému výročí rozšíření Evropské Unie z původních 15 členských zemí na 27 esejistickou soutěž. Určena je pro vysokoškolské studenty se zájmem o evropskou tématiku a deset autorů nejlepších prací bude oceněno třídenním studijním pobytem v Bruselu.

  Téma 5. výročí rozšíření Evropské unie stále přináší aktuální otázky. „Co přineslo tzv. východní rozšíření Evropské unii a naopak novým členským státům?“ či „Jak se nové členské státy adaptovaly a jak proměnily evropskou integraci?“. To vše a samozřejmě více může být ve vašich pracích zohledněno. Novým přístupům a argumentům se meze nekladou.

  Soutěžní texty o délce přibližně 12 000 znaků můžete zasílat nejpozději do 23. října 2009. Poté zasedne porota složená ze zástupců českých univerzit a předních vědeckých ústavů  a vyhodnotí deset nejlepších prací. Jejich autoři získají třídenní pobyt v Bruselu, během kterého navštíví řadu evropských institucí, audiovizuální studia Evropské komise a taktéž se setkají s řadou zajímavých osobností působících na bruselské půdě.

  Návštěva v Bruselu bude následovat již krátce po uzávěrce soutěže, a tak se zúčastnění mohou těšit na svou výhru již ve dnech 9. – 12. listopadu 2009. Kromě programu, který je zaměřen především studijně, budou výherci pozváni na neformální večeři v typické belgické restauraci nebo si s průvodcem prohlédnou město.

  Tak neváhejte a soutěžte s námi!

   

   

  Soutěžní texty zasílejte na emailovou adresu: comm-rep-prg-essay@ec.europa.eu.

  Leták s bližšími informacemi naleznete zde pdf - 355 KB [355 KB] .

  Předběžný program zde pdf - 413 KB [413 KB] .

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky