Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Najdi se v evropských jazycích!
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

21/09/2009

"Najdi se v Evropě!" je název akce, která se tento rok koná ve znamení oslavy Evropské dne jazyků. Akci společně připravily tři instituce, které spravují evropské vzdělávací a kulturní programy - Národní agentura pro evropské vzdělávací programy (NAEP), Česká národní agentura Mládež, Eurodesk a Česká kancelář programu Culture. Doprovodný program zajišťují i překladatelé Evropské komise z pražského zastoupení.

Akce se uskuteční dne 24. září 2009 v Domu zahraničních služeb, Na Poříčí 1035/4, Praha 1 od 9:00 do 13:00.

"Najdi se v Evropě!" se koná pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstva kultury a ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR.

  Najdi se v evropských jazycích!

   

  V rámci oslavy Evropského dne jazyků je připraven zajímavý program pro studenty středních škol v podobě interaktivních pracovních dílen, ve kterých se účastníkům poodhalí tajemství mezinárodních projektů v oblasti vzdělávání a kultury. Akce je hrazena ze zdrojů EU. Vzhledem k omezené kapacitě je pro účast nutná registrace na www.naep.cz.

  Z pestré nabídky spíše netradičních témat si mohou účastníci vybrat následující workshopy:

   

  Úvod do tajů znakových řečí

  V tomto interaktivním workshopu okusí znakovou řeč a to nejen češtinu, ale i znakové jazyky jiných evropských zemí.

  Mladí v tahu

  Rodiče nám často říkají, že jsme málo doma a pořád někde v tahu. Tak proč nebýt třeba radši v akci. Program Mládež v akci, možnost jak být smysluplně v tahu.

  Appetizer – ochutnávka z mezinárodního projektu mládeže

  Mezinárodní projekty jsou plné cizích jazyků, rozdílných kultur a spolupráce mezi mladými lidmi. Okuste jednohubky z mezinárodních projektů i vy.

  The Angličan

  Scott Lee Hansen žije a pracuje v České republice v Jičíně - městě pohádek. Nyní uvádí svou novou one-man show "The Angličan", která popisuje život v Čechách z perspektivy zmateného Angličana. Český a anglický jazyk a mezikulturní dialog hrají v tomto bezprostředním humorném povídání hlavní roli.

  Toto představení proběhne v experimentálním prostoru Roxy/NoD, Dlouhá 33, Praha 1

  Doprovodný program

  V době mezi workshopy mohou studenti navštívit doprovodný program, kde budou jednotlivé instituce prezentovat svoji činnost. U stánku Zastoupení Evropské komise budou mít možnost promluvit si s profesionálními překladateli Evropské komise a dozvědět se něco více o překladatelské profesi. Mohou si také zatočit kolem štěstí a vyhrát pěknou cenu, pokud naleznou správnou odpověď na kvízovou otázku.

   

  Evropský den jazyků

  V roce 2001, který byl Evropským rokem jazyků, se Rada Evropy a Evropská komise rozhodly, že 26. září se bude slavit Evropský den jazyků. Již poosmé si země Rady Evropy a členské státy Evropské unie připomínají jazykovou rozmanitost, důležitost jazykového vzdělávání a význam jazyků jako nedílné součásti kulturního dědictví.

   

  Kontakt pro media:

  Jitka Valchářová, e-mail: valcharova@dzs.cz, tel: 221 850 114

  Lucie Jarolímková, e-mail: luciej@mladezvakci.cz, tel: 221 850 902

   

  Více informací naleznete na www.naep.cz

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky