Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Noční maraton v Praze již tuto sobotu!
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

10/09/2009

Divácky atraktivní noční TESCO Grand Prix se poběží již tuto sobotu 12. září 2009 v centru Prahy. Zúčastnit se můžete i vy!

  Logo Pražského mezinárodního maratonu - Běžec běžící kolem karlova mostu a nápisy 2009 Prague International Marathon

  Prague International Marathon (PIM) pořádá v sobotu 12. září 2009 další a zároveň poslední ze svých běžeckých závodů v roce 2009, Tesco Grand Prix Praha. Organizátoři připravili několik běhů různých kategorií pro profesionální i amatérské běžce. K atmosféře závodu jistě přispěje i fakt, že se poběží večerní až téměř noční Prahou. Na Staroměstském náměstí, kde se bude nacházet start a cíl závodů, nebude chybět ani bohatý doprovodný program, spousta muziky a tance v rámci Marathon Music Festivalu.

  Celý peloton akcí zahájí v 18:30 nesoutěžní charitativní projekt "Tesco běh pro život 3,8 km". Běh je určen všem, běžcům i těm, kteří chtějí projekt podpořit a do cíle se dostanou klidnou procházkou. Výtěžek z akce, která probíhala po celé České republice pak bude věnován nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek. Patronkou pražského projektu je herečka Tereza Kostková.

  Soutěžní běhy startují v kategoriích "Adidas Běh pro ženy 5 km"v 19:30, "Metro Běh pro muže 10 km" ve 20:30 a 5 či 10 km pro tříčlenné týmy v časech odpovídajících složení týmu (ženské, mužské či smíšené týmy). Tyto poměrně kratší a tedy i rychlejší závody jsou atraktivní jak pro běžce, tak pro diváky. Amatérští běžci si i letos mohou změřit své síly s profesionály, kterých rozhodně nebude málo. Svou účast již potvrdila řada předních evropských atletů, z českých jmenujme alespoň Petru Kamínkovou, Roberta Štefka, Jana Kreisingera či našeho předního triatlonistu Filipa Ospalého. Závody odstartují neméně známí sportovci Lukáš Bauer a Martin Jakš.

  Do seriálu závodů je kromě klasických běžeckých závodů již tradičně zapojen i Běh ambasád a zábavný Hilton Cloud 9 Barmanský běh, tedy "překážkový běh s podnosem", který odstartuje na závěr večera ve 20:35 na Staroměstském náměstí.

  Jiří Nečásek, ředitel marketingu PIM k připravované akci uvedl: „Očekáváme přes 4000 lidí, kteří se zúčastní závodů, ať už se jedná o špičkové profesionály nebo nadšence, kteří chtějí udělat něco pro dobrou věc a zapojit se do Tesco Běhu pro život. Celý večer tedy nebude jen o běhání, ale bude i zábavnou společenskou událostí, která přinese pomoc tam, kde je jí skutečně třeba.“

  K účasti na trati či jako diváky vás zve i  patron běhů Zastoupení Evropské komise v ČR.

   

  Další informace:

   

  Webové stránky pořadatele www.pim.cz

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky