Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Blíží se uzávěrka mezinárodní novinářské ceny „1989–2009: Evropa v dialogu“
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

12/08/2009

 

U příležitosti 20. výročí nenásilné revoluce v Evropě vyhlásila organizace MitOst mezinárodní novinářskou cenu „1989–2009: Evropa v dialogu“.

Tématem článků posuzovaných v soutěži je vzájemné přibližování evropských států, které kdysi stávaly na různých stranách Železné opony.

  Logo sdružení MitOst

  Podmínky pro účast:

  O cenu se mohou ucházet novináři ve věku od 18 do 35 let píšící pro tištěná i elektronická média, kteří jsou autory nestranných a otevřených textů na výše uvedené téma. Soutěž je otevřená novinářům z Evropské unie, ze států za východní hranicí EU stejně jako novinářům z Ruska, a to za podmínky, že velmi dobře ovládají anglický nebo německý jazyk. Do soutěže lze přihlásit texty, které byly uveřejněny v tištěných nebo elektronických médiích od srpna 2008, a to v rodném jazyce autora nebo překladu.

  Lhůta pro podání přihlášek uplyne 20. srpna 2009.

  Ceny:

  Mezinárodní porota vybere deset autorů, kteří budou pozváni na slavnostní udílení cen pořádané 5. listopadu v Berlíně. Autoři tří nejlepších textů budou odměnění cenami v hodnotě 2 500 EUR, 1 500 EUR a 1 000 EUR. Kromě toho budou mít nominovaní příležitost setkat se s významnými novináři a představiteli politického a kulturního života. Nejlepší články budou vydány v únoru 2010 v antologii, která bude součástí kampaně pořádané ve spolupráci s mediálními pantery.

  Mediální partneři:

  Exkluzivním mediálním partnerem ceny je německý deník DIE WELT, který projekt podpoří uveřejněním nejlepších příspěvků. Projekt je podporován mj. z programu „Evropa pro občany 2007–2013“ Evropské komise.

  Kontakt:

  Více informací o tom, jak se do soutěže přihlásit, je k dispozici na adrese www.mitost.org/medienprojekt1989.html.

   

  Sdružení MitOst

  MitOst je občanské sdružení se zhruba 1700 členy z více než 40 zemí, zaměřující se na jazykovou a kulturní výměnu v regionu střední, východní a jihovýchodní Evropy. Kromě zájmu o střední a východní Evropu je hlavním těžištěm činnosti této organizace projektová práce. 

  Sdružení organizuje vlastní projekty, ale v kooperaci s dalšími nadacemi podporuje také řadu nadačních programů, např.:

  • Europeans for Peace
   Projekt, který Mitost realizuje na zakázku Nadace vzpomínky, odpovědnost a budoucnost, podporuje školní projekty zaměřené na dějiny a současnost. Tyto projekty jsou každoročně zaštítěny novým mottem.
  • Junge Wege in Europa
   Společný projekt sdružení Mitost a Nadace Roberta Bosche. V rámci projektu mohou žáci a mládež ze střední a východní Evropy realizovat ve společných projektech své nápady, zájmy a představy o budoucnosti. Konkurz je vypisován dvakrát ročně – na pozdim a na jaře.
  • Initiative Mittel- und Osteuropa
   Cílem iniciativy, u jejíhož zrodu stála Nadace Roberta Bosche, je další vzdělávání a podpora mladých iniciativ, které se v rámci své činnosti věnují společensko-politickým otázkám a zasazují se o otevřenou diskuzi, prosazování demokratických struktur na univerzitách a mezinárodní výměnu.

  Podrobnosti na internetových stránkách sdružení: http://www.mitost.org/ 

   

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky