Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Ztráta zavazadel
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

10/08/2009

V Evropě je ztráta zavazadel stále velkým problémem. Během prvních devíti měsíců roku 2008 se na evropských letištích každý den ztratilo v průměru přes 12 000 zavazadel. To bylo sice stále o 16 % méně než v roce 2007, ale podle komisaře pro dopravu Antonia Tajaniho je uvedený počet stále „příliš vysoký a nepřijatelný“.

Tento problém obtěžuje cestující a zvyšuje náklady leteckým společnostem. Komisař Tajani se vyjádřil, že k jeho vyřešení bude možná potřeba přijmout nová pravidla na úrovni EU.

  Muž tlačící vozík se zavazadly v letištní hale

  Oproti Spojeným státům, kde se ztratí v průměru pět zavazadel na 1 000 cestujících, činí průměr v EU 14 zavazadel. Ve většině případů se taková zavazadla ani nedostanou na palubu letadla nebo skončí ve špatném letadle.

  Podle statistik leteckého odvětví bylo na letištích v EU od ledna do října 2008 zdrženo 4,6 milionů zavazadel. V roce 2007 došlo ke zpoždění u 6,2 milionů zavazadel.

  EU v minulých letech práva cestujících značně posílila, jak ukazuje přehled tipů Englishfrançaisitaliano , jak bezpečně a bez komplikací prožít letní dovolenou. V tomto přehledu se cestujícím mimo jiné připomíná, že mohou v případě tísně využít telefonní linky 112, která funguje po celé EU. Dále se zde uvádějí informace o bezpečnostních pravidlech na letištích a o právech cestujících, kterým byl odepřen vstup na palubu letadla v důsledku podezření, že jsou nakaženi virem nového druhu chřipky.

  10 tipů Evropské komise pro cestující Englishfrançaisitaliano
  Další informace na toto téma


   

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky