Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Iniciativa „Klikni si pro stromek”
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

17/08/2009

 

Dokažte, že jste připraveni něco udělat proti klimatickým změnám: Zasaďte stromek!

Stromy každoročně pohltí přibližně devět miliard tun CO2. V důsledku mýcení lesů se naopak uvolní téměř dvě miliardy tun. Vysazováním dalších stromů můžeme přispět k rovnováze zemského klimatu a zároveň k rozvoji zeleně v našem vlastním okolí!

Přidejte se dnes k naší soutěži a přispějte ke zvýšení povědomí o nutnosti jednat a zabránit klimatickým změnám.

 

  Dívka se sklání nad zasazenou rostlinkou

  Klikni si pro stromek:

  Evropská komise vyzývá mladé Evropany, aby se zapojili do iniciativy „Klikni si pro stromek”, a tím i do boje proti klimatickým změnám.

  Pomozte dnes trochu přírodě a zasaďte strom! Pokud byste rádi zakořenili v naší kampani, zaregistrujte se zde.

  Jako jeden z prvních 5 tisíc účastníků obdržíte od Evropské komise zdarma sazenici (brslen – Euonymus , výška 15 – 20 cm). Sazenice vám bude doručena společně s návodem na pěstování. Vše co musíte udělat, je vzít sazenici nebo stromek, který jste získal/a, prostudovat si pokyny pro sázení, zasadit sazenici nebo stromek a vyfotit, co jste právě zasadil/a. Odevzdejte svůj snímek online a získejte šanci vyhrát pobyt na ekologickém vzdělávacím táboře.

  Lhůta pro posílání fotografií do soutěže je 15. listopadu 2009.

   

  Oficiální stránky kampaně:

  Zhluboka se nadechněte a učiňte závazek již dnes. Přečtěte si podrobnosti o této výzvě . Navštivte oficiální stránky kampaně:     

  Zájemci zde najdou mnoho dalších užitečných informací na stránkách kampaně, např. rady jak a kde vysadit stromek, základní přehled politiky Evropské unie v oblasti klimatu a energetice a důležitá fakta o významu stromů pro zachování zdravého životního prostředí.

   

  Podrobnosti o kampani:

  „Klikni si pro stromek“ je součástí širší kampaně, která chce získat podporu veřejnosti pro politiku EU v oblasti změn klimatu. Jedná se o přípravu na prosincovou konferenci v Kodani, kde se sejdou politici z celého světa a budou rozhodovat o dalších krocích pro řešení klimatických změn a budou uzavírat závazky na snížení emisí skleníkových plynů. Mladí Evropané sázením stromků a odhodláním snížit emise, které svou činností sami produkují, tak budou demonstrovat svou podporu navrhovaným změnám.

   

  Humorné videospoty

  Kampaň také doplňují dva spoty , které jsou k vidění na populárním portálu YouTube a dalších stránkách. Kromě toho se bude jeden spot vysílat na televizních stanicích v zemích východní Evropy. Také byla navázána spolupráce se síťovým portálem MySpace, aby se o kampani dozvědělo co nejvíce mladých.

  Video: Jdi se projít!

   

  Související informace:

  Další informace o boji proti změnám klimatu najdete na adrese http://ec.europa.eu/climateaction.

   

   

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky