Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Evropská komise vyhlásila fotografickou soutěž „Představte si nový svět“
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

22/06/2009

Jste amatérský či profesionální fotograf? Rádi zachycujete fotoaparátem prchavé okamžiky, obrazy, v nichž se odhaluje budoucnost? Tak pozor! Evropská komise pro vás vyhlásila soutěž „Představte si nový svět“.

Fotografové z celé Evropské unie, a to bez ohledu na svůj věk, mohou projevit svou představivost a tvořivost, schopnosti, které jsou důležité jak pro osobní život, tak pro společnost a řešení jejích problémů.

 

  Logo Evropského roku tvořivosti a inovace s barevnými propojenými hvězdičkami

  Představivost je pro člověka životně důležitou vlastností. „Představivost je důležitější než vědomosti. Protože vědomosti jsou omezeny na to, co víme a čemu rozumíme, ale představivost uchopuje celý svět,“ řekl kdysi fyzik Albert Einstein.

  Věci, jichž se dotýkáme, vidíme a slyšíme skládáme do „obrazu“ právě prostřednictvím představivosti. Pomocí představivosti dáváme zkušenostem smysl a chápeme znalosti. Je to prostě základní schopnost, jejíž prostřednictvím rozumíme světu. Ale nejen to. V dnešní době rychlých změn musíme být pružnější a tvořivější a musíme plně využívat lidské schopnosti. Oživení po ekonomické krizi bude záviset i na představivosti, tvořivosti a inovacích.

  Abyste se mohli soutěže zúčastnit, musíte použít svůj fotoaparát a ukázat dalším svou vizi budoucnosti. Fotografujte to, co podle vás budoucnost přinese vám, Evropě nebo světu. Je to nejen šance předvést, co dokážete jako fotograf, ale rovněž příležitost sdělit, co si myslíte o budoucnosti, a inspirovat jiné lidi. Vítězové mohou počítat s uznáním svého talentu na evropské úrovni, ale také s cenami, jako jsou fotografické aparáty či vybavení a cesta do Stockholmu na slavnostní ukončení Evropského roku tvořivosti a inovace 2009.

  Soutěže se může zúčastnit každý, kdo bydlí v členském státě EU, v kandidátské zemi nebo na Islandu, v Lichtenštejnsku či Norsku. Přihlásit se můžete prostřednictvím webových stránek www.imagine2009.eu, na nichž rovněž najdete podrobné informace o podmínkách soutěže, porotě a kriteriích hodnocení.

  Své fotografie můžete do soutěže předkládat do 31. srpna 2009.

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky