Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Co čeká na nové europoslance?
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

15/06/2009

 

Nový Parlament se ještě nesešel ke své první schůzi, ale na nové poslance čeká již řada úkolů. Některé jsou zbrusu nové, jiné jim odkázali kolegové z minulého volebního období. Připravili jsme pro vás přehled témat, o kterých se bude jednat v příštích týdnech a měsících.

Zapojte se do diskuze a řekněte nám, čemu by se poslanci měli prioritně věnovat.

  Zasedání Evropského parlamentu

  Vaše peníze: Aby se v budoucnosti neopakovala podobná finanční krize, hodlá Evropská unie zavést přísnější bankovní dozor. Bude se také jednat o platech bankovních manažerů, pro které by měly být zavedeny jasné mantinely. Poslanci budou zároveň rozhodovat o prioritách unijního rozpočtu na příštích sedm let.  

  Vaše energie: Moderní tepelné izolace pro obytné prostory mohou ušetřit mnoho peněz a tím přímo přinést víc peněz do rodinného rozpočtu. Snížení emisí skleníkových plynů bude dalším tématem, jednat se bude v této souvislosti o zavedení pneumatik nové generace, které budou méně hlučné a zároveň šetřit spotřebu benzinu.

  Vaše mobilita: Poslanci budou jednat o kompenzaci pro cestující v autobusové a lodní dopravě, jejichž práva na odškodnění v případě zpoždění mají být posílena. Zároveň se bude jednat o zvýšení bezpečnosti v dopravě, především pro chodce a cyklisty.

  Vaše potraviny: Evropské předpisy o označování obsahu potravin budou modernizovány, především ohledně obsahu soli, cukru a tuků.

  Vaše zdraví: Parlament chce zavést jednotný systém pro hrazení léčebných výdajů v celé Evropské unii, aby bylo možné se léčit i za hranicemi své země za srovnatelných podmínek.

  Vaše zaměstnání: Minulý Parlament se nedohodl na zavedení maximální povolené týdenní pracovní doby. Očekává se, že Evropská komise proto předloží přepracovaný návrh, který zohlední předchozí výhrady.  

  Vaše rodina: Během příštího volebního období se bude hlasovat o prodloužení minimální mateřské dovolené na 20 týdnů a o zavedení obdobných práv pro otce dítěte v celé EU.

  Vaše komunikace: Práva uživatelů internetu a ochrana soukromí budou velice intenzivně diskutovanými tématy v blízké budoucnosti.

  Vaši sousedé: Nový Parlament bude hlasovat o dalším kole rozšíření Evropské unie a o zpřísnění přistěhovalecké politiky.

  Podrobné informace o těchto tématech najdete na níže uvedeném odkaze.

  Zapojte se do diskuze a napište nám své názory!

   

  http://europa.eu/debateeurope/index_cs.htm

  http://www.europarl.europa.eu/elections2009/welcome/headlines.htm?ref=20090608STO56952&secondRef=0&language=CS

   

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky