Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Smíchem proti kouření
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

08/06/2009

 

Stovky lidí již v rámci protikuřácké kampaně EU zaslaly na její internetové stránky videa o nebezpečích, která s sebou nese kouření.

Videa jsou součástí nové protikuřácké kampaně EU, která chce sdělit závažné informace humornou formou.

 

  Opice s balíčkem cigaret

  V rámci kampaně byly připraveny tři televizní spoty, které právě vysílá zhruba 100 televizních kanálů v celé EU. V jednom z nich například pomáhá mladé kuřačce zbavit se cigaret hbitá opice. V dalším z nich vás rozesměje muž s igelitovou bublinou kolem hlavy, díky které ostatní nemusí dýchat kouř z jeho cigaret.

  Spoty se budou vysílat od června do září.

  Po vzoru YouTube nyní EU dává lidem možnost, aby sdíleli svá videa o tom, jak se odnaučit kouřit. Stovky lidí již na tuto výzvu zareagovaly a jejich příspěvky jsou k vidění na internetových stránkách kampaně English.

  Tyto stránky také poskytují profesionální poradenství o odvykání kouření, o tom, jak se vyhýbat pasivnímu kouření, nebo jak návyku odolat. Kuřáci si zde rovněž mohou udělat malý test, který jim ukáže, jak silná jejich závislost je.

  Hlavní cílovou skupinou kampaně jsou tentokrát dospělí do 35 let. Podle průzkumů EU mají totiž kuřáci v této věkové skupině vysoký podíl a jejich počet ani neklesá. Počet kuřáků mezi staršími lidmi se oproti tomu podle všeho snižuje.

  Tabák je v EU nejčastější odvratitelnou příčinou úmrtí a ročně si vyžádá 650 000 životů. Tabák užívá každý třetí Evropan – tedy asi 170 milionů lidí. Většina z nich začala již v mládí.

  Za život bez tabáku English
  Další informace na toto téma:


   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky