Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Přijďte za námi na 11. Bambiriádu
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

04/06/2009

 

Bambiriáda – celorepubliková prezentační přehlídka dětských sdružení a center volného času – otevírá své brány.

Letošní, již jedenáctý ročník tradiční akce organizované Českou radou dětí a mládeže (ČRDM) a podpořený Zastoupením Evropské komise v České republice, se koná od čtvrtka 4. do neděle 7. června 2009, a to ve 14 městech ve všech krajích naší republiky.

Pořadatelé tentokrát zvolili pro Bambiriádu motto „Nás se to týká“.

  Žlutý plakát s kuřetem a s nápisem hlavního motta akce Nás se to týká

  Hlavním cílem Bambiriády je upřít pozornost veřejnosti k činnosti desítek organizací a spolků, které se systematicky celoročně zabývají mimoškolní výchovou nejmladší generace. Bambiriáda jim dává prostor k živým, aktivním ukázkám programové náplně, kterou svým členům – v některých případech ovšem nejen jim – nabízejí coby atraktivní způsob trávení volného času.

  O zájem dětí, dospívající mládeže i rodičů stojí přitom celá řada organizací – od těch nejznámějších, jakými jsou Junák, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Pionýr, Asociace turistických oddílů mládeže či Hnutí Brontosaurus až po spolky, jejichž názvy lidé nejspíš tak dobře neznají.

   

  "Dotýká se mě Evropa bez hranic?"

  V rámci Evropského roku tvořivosti a inovací se Zastoupení Evropské komise rozhodlo jako již v minulém roce podílet na organizaci výtvarné soutěže, která se letos zaměřila na to, co pro děti znamená a jak se jich dotýká Evropa bez hranic – Evropa, které je Česká republika již pět let pevnou součástí. V rámci slavnostního zahájení 11. ročníku Bambiriády 4. června ve 13 hodin na Střeleckém ostrově v Praze, proběhne i vyhlášení vítězů a představení nejlepších prací.

   

  Bambiriádním ruchem se letos zpestří kolorit těchto měst:

  Beroun, Brno, České Budějovice, Chomutov, Chropyně, Chrudim, Jihlava, Karlovy Vary, Liberec, Náchod (s pobočkou v Rychnově nad Kněžnou), Ostrava (s pobočkami Havířov, Frýdek-Místek, Třinec), Plzeň, Praha a Zábřeh.

  Pražská Bambiriáda se přitom, stejně jako loni, bude odehrávat hlavně na Střeleckém a Dětském ostrově.

   

  Vstup na Bambiriádu bude bezplatný.

  Více informací najdete na: www.bambiriada.cz

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky