Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Evropské volby se týkají 500 milionů občanů
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

03/06/2009

 

Od 4. do 7. června bude 375 milionů občanů 27 zemí rozhodovat o budoucnosti Evropy. Při rozhodování jim pomůže řada zdrojů informací.

Evropské volby, které se konají od 4. do 7. června, určí osud přibližně 500 milionů evropských občanů na příštích pět let.

Předseda Evropské komise José Manuel Barroso občany vyzval k tomu, aby se k volbám dostavili v hojném počtu a aby tak vyjádřili svůj názor.

  Volební plakát Evropské volby 2009

  Volby mají obrovský význam, jelikož nově zvolený Evropský parlament by se měl ve své práci zaměřit na klíčové otázky, jako je zabezpečení dodávek energie, regulace finančních trhů či nalezení rovnováhy mezi pracovním a rodinným životem.

  Parlament sehrává zásadní roli při vytváření právních předpisů a dohledu nad institucemi. Poslanci EP zastupují přímo občany.

  Voliči mají při rozhodování, komu dají svůj hlas, k dispozici mnoho zdrojů informací: internetové stránky Evropského parlamentu, kde naleznou seznam všech kandidátů podle země, a dále internetové stránky Europarltv, kde jsou ke shlédnutí volební spoty kandidátů. Další informace kromě toho nabízejí internetové stránky různých sociálních sítí, kde se můžete seznámit i s názory občanů na evropské volby.

  Výsledky voleb budou vyhlašovány v neděli 7. června od 22.00 v přímém přenosu z jednacího sálu Evropského parlamentu.

  Vše je tedy připraveno na to, aby tyto volby skutečně odrážely hlas občanů. Přijďte 5. až 6. června 2009 spoluvytvářet budoucnost Evropy.
  Další informace na toto téma:

   


   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky