Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Eurofestival v Brně
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

27/05/2009

Open air festival při příležitosti českého předsednictví v Radě EU zavítá dne 1. června 2009 do Brna. Brno hostí v rámci českého předsednictví v Radě EU ve dnech 31.5. až 2. 6. 2009 neformální zasedání ministrů zemědělství a rybolovu. Doprovodný program v podobě Eurofestivalu proběhne na Den dětí, 1. června vedle Mahenova divadla v Brně. Eurofestival v Brně je tak po Zlínu, Českých Budějovicích, Mariánských lázních a Litoměřicích již pátou kulturní a informační akcí pod širým nebem od počátku českého předsednictví.

Ani tentokrát nebude chybět bohatý program na hlavním pódiu a v informačních stanech institucí zabývajících se problematikou EU. Hlavní hvězdou večera bude Aneta Langerová a skupina MIG 21.

  Eurofestival v Brně

  Zastoupení Evropské komise v ČR spolu s Úřadem vlády ČR, jež celou akci zaštiťují, připravili celodenní program pro zájemce všech věkových kategorií. Zájemci mohou shlédnout pouliční divadlo, pro děti jsou připraveny různé atrakce a nafukovací balónky.

  Ve stanu Zastoupení Evropské komise proběhnou dopoledne prezentace určené studentům středních škol a vědomostní soutěže. Během dne se zde budou promítat krátká videa sestříhaná z evropských filmů, dále německý film Útočiště v Praze a francouzský film Erasmus a spol.

  Na hlavní scéně se postupně představí taneční a pěvecké soubory z Bulharska, Řecka, Irska a Rumunska, dále hudební formace Navigators a Mako Mako a závěr večera bude patřit Anetě Langerové a kapele MIG 21. Součástí festivalu je také prezentace ambasád některých členských zemí Evropské unie, které představí národní kulturu a turistické zajímavosti.

   

  Místo:

  Brno, Malinovského náměstí, vedle Mahenova divadla

  Datum:

  1.6. 2009

  Čas:

  9:00 – 22: 00

  Více informací:

  Bližší informace o Eurofestivalu včetně programu najdete na adrese: www.eurofestival.cz

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky